– Kādas ir jūsu domas par tradicionālo Muzeju nakti, kas, atzīmējot Starptautisko muzeju dienu, jau daudzus gadus notiek arī Latvijā, un vai jūs to apmeklējat? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Madoniete Ņina: – Tā ir ļoti jauka tradīcija. It īpaši tiem, kurus interesē muzeji, tā ir vēl viena iespēja tos apmeklēt, turklāt bez maksas. Jaunībā mani daudz kas interesēja, bet tagad diemžēl vairs nav tik daudz spēka, lai aizietu uz muzeju vai kur citur, tāpēc ļoti daudz lasu un priecājos par gleznām, kas pašai ir mājās.
Antra no Lubānas: – Tas, protams, ir interesants notikums un laba iespēja, bet es to neizmantoju. Arī pie mums Lubānā Muzeju naktī notiek dažādas aktivitātes, līdz ar to katrs, kas to vēlas, var tās apmeklēt.
Ingus no Biksēres: – Šogad Muzeju naktī nesanāca piedalīties, bet pagājušajā gadā to apmeklēju Madonā. Garām braucot Muzeju naktī var iegriezties un atslēgties no ikdienas darbiem. Katrā ziņā šo ikgadējo tradīciju vērtēju pozitīvi. Apmeklējot muzejus un piedaloties kādā no piedāvātajām aktivitātēm, var gūt tikai pozitīvas emocijas.
Rihards no Sarkaņu pagasta: – Es zinu, ka katru gadu daudzviet notiek Muzeju nakts pasākumi. Šādā atraktīvā veidā muzejiem tiek pievērsta papildu uzmanība, lai tos apmeklētu ne tikai Muzeju naktī, bet arī citās dienās. Pats pagaidām esmu piedalījies vienā Muzeju naktī Rīgā.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA
21.05.2019.