– Kādas ir jūsu domas par Muzeju nakti, kas jau daudzus gadus tiek rīkota Latvijā? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Madoniete Ināra: – Es pati gan nebiju aizgājusi, bet Madonas muzeju apmeklēja radinieku bērns kopā ar savu mammu. Atsauksmes bija ļoti labas. Un, ja jau bērnam patika, tad viss ir kārtībā – iedibinātā tradīcija rīkot Muzeju nakti jāturpina arī nākamajos gados.
Sāvēnietis Vairis: – Tā ir ļoti laba tradīcija, un daudzi izmanto iespēju apmeklēt muzejus bez maksas. Man pašam gan nav tādas iespējas, arī sabiedriskais transports šajā laikā nekursē. Visu savu laiku tagad atvēlu makšķernieku skolai, šogad vēl jāmēģina izturēt, tad jāmeklē entuziasts, kas to varētu turpināt.
Madoniete Beāte: – Es to, protams, vērtēju pozitīvi, tā vienkārši ir apsveicama tradīcija. Šogad Madonā bija atnākuši daudz mazulīšu, un tas ir ļoti labi, ka Muzeju naktī var piedalīties ģimenes ar bērniem. Bet turpmāk varētu padomāt vēl par kādām interesantām aktivitātēm, ar ko piepildīt Muzeju nakti, kā, piemēram, ar veco laiku dejām līdz rīta gaismai.
Sāvēniete Stasija: – Tas ir ļoti jauks pasākums. Dzīvojot laukos, Muzeju nakts aktivitātes ir grūtāk apmeklēt, bet es, piemēram, gribētu kādreiz aizbraukt uz Rīgu un apskatīt Mākslas muzeju.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA
23.05.2017.