– Kādas ir jūsu domas par tieslietu ministres Baibas Brokas demisiju – vai viņa rīkojās pareizi, dažus mēnešus pirms nākamās Saeimas vēlēšanām atkāpjoties no amata? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Aina no Mārcienas: – Ja viņa reiz pieņēma šādu lēmumu, tad droši vien tā vajadzēja. Politiķi taču zina, ko dara, bet, manuprāt, tas, vai ir augstākās pakāpes pielaide valsts noslēpumam, būtu jāzina, pirms kandidē uz šo amatu.
Cesvainiete Skaidrīte: – Es piekrītu tam, ko šorīt LTV teica premjere Laimdota Straujuma, proti, ka jāmaina likumdošana, jo tas nav pareizi, ka cilvēks, kam pieeja valsts noslēpumam tiek liegta, netiek informēts par iemesliem. Manā skatījumā, Baiba Broka kā tieslietu ministre, kā cilvēks, kā sieviete atstāj simpātisku iespaidu, viņa ir zinoša, ieturēta, kas savu viedokli vienmēr spēj pamatot. Nav arī dzirdēts, ka viņa būtu iesaistīta kādos lielos skandālos. Man ir žēl, ka viņa demisionēja – Baiba Broka to nav pelnījusi, kaut gan man nekas nav pretī, ja par tieslietu ministru kļūs Gaidis Bērziņš.
Solvita no Jaunkalsnavas: – Es tik ļoti šajā jautājumā neesmu iedziļinājusies, bet domāju, ka būtu pareizāk, ja potenciālais ministra amata kandidāts zinātu jau iepriekš, vai viņam būs nepieciešamā pielaide, un arī atteikuma gadījumā cilvēks būtu jāinformē par iemesliem.
Ļaudoniete Lelde: – Man ir žēl, ka Baiba Broka ir nolēmusi demisionēt. Ja pielaide netiek dota, cilvēkam tomēr būtu jāpasaka, kāpēc tā tiek liegta – skaidrībai ir jābūt. Baiba Broka ārēji ir atstājusi labu iespaidu – gudra, valodā korekta, un atmiņā jau paliek darbi un rezultāts.
Ziedonis no Barkavas: – Droši vien viņai tas nebija jādara, vismaz līdz nākamajām Saeimas vēlēšanām Baiba Broka varēja pildīt tieslietu ministres pienākumus. Atklāti sakot, valdībā jau lielas kārtības nav. Skatoties televīzijas pārraides, smiekli nāk, ka nevar atrast jauno veselības ministru.
Aptauju veica
ŽEŅA KOZLOVA