– Kā jūs uztvērāt sižetus no Čeļabinskas, kur pagājušajā piektdienā eksplodēja meteorīts? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Madoniete Tatjana: – Tas tikai vēlreiz apstiprināja pieņēmumu, ka civilizācija uz Zemes nav mūžīga un pasaules gals tomēr ir kaut kas reāls. Skatījos sižetus un domāju, kas būs tālāk, kā cilvēki tur atgūsies pēc pārdzīvotā šoka.
Alberts no Barkavas: – Tas viss televizorā tika redzēts, bet mēs jau to nevaram iespaidot. Kosmosa priekšā visi esam maziņi, un tur neko nevar darīt. No tādiem „brīnumiem" neesam pasargāti arī nākotnē. Ja nu vienīgi zinātne straujāk attīstīsies un iepriekš spēs precīzāk to prognozēt.
Madoniete Edīte: – Tas atsauca atmiņā vairāku gadu senus notikumus Latvijā, kad arī it kā bija nokritis meteorīts, bet vēlāk atklājās, ka tā bijusi tikai Tele 2 reklāmas kampaņa. Atšķirībā no mums Čeļabinskā viss bija pa īstam. Visvairāk izbrīna, ka to neviens iepriekš neparedzēja.
Madonietis Vasilijs: – Tas bija liels pārsteigums. Līdz šim vairāk domājām, ka kaut kas tāds var būt tikai filmās, bet tagad redzējām, ka pasaules gals nav nekas neiespējams. Ja uz Zemes nokritīs daudz lielāks meteors, bojā var iet arī cilvēce.
Madonietis Rihards: – Šādus sižetus jau nevar neskatīties. Kas to būtu domājis, ka kaut kas tāds var vispār notikt? Izrādās, arī zinātniekiem kaut ko tādu ir grūti paredzēt. Jācer, ka tas neatkārtosies. Katrā ziņā es esmu optimists.
Jānis no Praulienas: – Meteorīti ir krituši un kritīs, no tā mēs nekur nepaliksim. Jautājums ir tikai par to, kad tas atkārtosies un cik lieli tie būs. Ja paskatās National Geographic, meteori uz Zemes nav nekas neparasts – sižetos tos lasa kā tādus kartupeļus. Taču droši vien zinātniekiem vairāk ir jāseko līdzi, pie tam ne tikai lielajiem, bet arī tādiem meteorītiem, kā virs Čeļabinskas. Starptautiskā mērogā jau to, ka kaut kas tāds tuvojas Zemei, tomēr vajadzētu zināt.
Aptauju veica ŽEŅA KOZLOVA