Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Aptauja: Mēness aptumsums

Redakcija

Autors • 28.09.2015.

Burtu lielums

Vai jūs pirmdienas rītā redzējāt Mēness aptumsumu, un vai jūs vispār interesē retas dabas parādības? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Vairis no Sāvienas: – Šoreiz neredzēju, bet arī citi, kuri pēc pieciem vai ap sešiem gāja to skatīties, neredzēja. Taču gan jau kādi ļaudonieši būs to fiksējuši un ielikuši attēlus internetā. Vienā reizē esmu novērojis arī tādu dabas parādību, kad bija labi redzams, kā zibens pārvietojās no viena lietus mākoņa uz otru, nevis zemi.

Cesvainiete Rudīte: – Cerībā, ka kaut ko varēšu saskatīt, sāku skatīties jau vakarā, bet nekas nebija redzams. Man daba ļoti patīk, tāpat debesu krāsas, varavīksnes, saullēkti un saulrieti, tai skaitā pie jūras. Patīk ogot, patīk klausīties putnu dziesmas, citiem vārdiem – patīk pabūt savā nodabā un klusumā.

Madoniete Vija: – Es neko tādu neredzēju, turklāt es īsti nezināju, cikos jāskatās. Mani šādas dabas parādības interesē. Vienreiz esmu redzējusi pilno Saules aptumsumu, kad visapkārt satumsa. Izjūtas bija interesantas…

Ligita no Praulienas: – Šorīt internetā par to lasīju un apskatīju fotoattēlus. Arī pati biju agri piecēlusies, bet aizmirsu, ka jāiet skatīties Mēness aptumsumu. Tagad domāju, kāpēc gan nepaskatījos pa logu: varbūt kaut ko arī es būtu redzējusi? Savulaik, kad vēl dzīvoju Priekulē un mācījos pamatskolā, mēs, bērni, kopā skatījāmies Saules aptumsumu. To esmu redzējusi arī vēlākajos gados.

Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px