Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Aptauja: medību šaujamieroči

Redakcija

Autors • 05.02.2019.

Burtu lielums

Saeimas deputāti 31. janvārī atbalstīja priekšlikumu, kas paredz, ka medībām domātos šaujamieročus varēs izmantot no 16 gadu vecuma. – Kādas ir jūsu domas par
Saeimas atbalstīto atļaut pusaudžiem medībās šaut jau no 16 gadu vecuma? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Juris no Vestienas pagasta: – 16 gadu ir nedaudz par agru. Jautājums ir arī par to, ar ko pusaudzis kopā ies medībās. Ja tas notiks tēva uzraudzībā, tad viss ir okey un šādai iecerei var teikt „jā". Katrā ziņā tas ir sarežģīts jautājums, tāpēc ir jābūt speciāliem MK noteikumiem, lai saprastu, kā tas likums darbosies.

Madonietis Mihails: – Tas tomēr ir par agru un ietver sevī arī risku. Es neatbalstu šādas izmaiņas. Pirms lieto bisi medībās, lai sasniedz pilngadību.

Pēteris no Barkavas: – Tādā gadījumā medībās blakus pusaudzim noteikti jābūt pieaugušam cilvēkam, vislabāk – tēvam. Šādas likuma izmaiņas būtu solis tuvāk tam, lai medībām piesaistītu jauniešus.

Arturs no Alūksnes: – Tas nav tik viennozīmīgi, viss jau ir atkarīgs no konkrēta cilvēka. Vieniem medībās var uzticēt plinti no 16 gadiem, turpretī citiem – ne. Turklāt tam jānotiek pieauguša cilvēka uzraudzībā. Man, piemēram, dēls medībās sāka iet no 14 gadiem. Protams, bise viņam netika dota, bet interese par medībām nostiprinājās, un tagad dēls ir pilntiesīgs mednieks.

Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA


06.02.2019.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px