– Vai jūs, braucot sabiedriskajā transportā, lietojat maskas un vai, jūsuprāt, tās obligāti būtu jānēsā arī lielveikalos un citās publiskās vietās? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Jānis no Ošupes pagasta: – Tās vajag nēsāt, un arī es tā daru, ja braucu sabiedriskajā transportā. To prasa ievērot arī šoferi. Vienreiz, kad braucu, viens šoferis bija ļoti dusmīgs un pat negribēja laist iekšā kādu nepaklausīgu vīrieti, kurš apgalvoja, ka neko nezinot par šādu prasību.
Ilze no Ļaudonas pagasta: – Es pārsvarā braucu ar mašīnu, bet nupat, kad biju Rīgā, masku lietoju. Es uzskatu, ka tās ir jālieto, un ne tikai sabiedriskajā transportā, bet arī lielveikalos.
Madonietis Nikolajs: – Es braucu ar mašīnu. Uzskatu, ka maskas jālieto tur, kur pulcējas daudz ļaužu, bet vai tas jādara sabiedriskajā transportā, grūti pateikt. Droši vien tas aktuāli ir Rīgā un dažviet citur, kur ir atklāts liels ar kovidu inficēto skaits, un vajadzētu lietot ne tikai maskas, bet arī cimdus.
Madoniete Iveta: – Es ar sabiedrisko transportu nebraucu. Manuprāt, situācija būtu jāvērtē katrā pašvaldībā uz vietas. Ja, teiksim, Rīgā tas ir aktuāli, tad maskas ir jānēsā, pie tam arī tādos lielveikalos kā „Origo", „Akropole", „Domina" utt., kur iespēja inficēties varbūt ir pat lielāka nekā sabiedriskajā transportā.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA
13.10.2020.