Jaunā koronavīrusa ierobežošanas dēļ 12. klašu centralizētajos eksāmenos, iespējams, būs jālieto maskas. – Kādas ir jūsu domas par masku izmantošanu eksāmenos, vai varbūt pietiktu, ja starp eksāmenu licējiem tiktu nodrošināta 2-3 m distance? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Madoniete Samija: – Nekas tāds līdz šim nav piedzīvots, bet droši vien eksāmeni divpadsmitajiem būs jāliek maskās. Tas būs grūtāk un var iespaidot arī atzīmi, jo eksāmenos jau tāpat ir liels uztraukums.
Madoniete Samanta: – Likt eksāmenus maskās noteikti būs grūtāk, jo arī elpot, uzliekot masku, ir grūtāk. Bet, ja nekas šai ziņā nemainīsies, divpadsmitajiem būs jāiztur. Es mācos 5. klasē, un šogad piedzīvotais attālinātais mācību process man ne pārāk patīk. Labāk stundas apmeklēt skolā.
Sandra no Lauteres: – Varētu likt maskās un varētu nodrošināt arī lielāku attālumu. Galvenais jau ir skolu pabeigt ar veiksmīgi nokārtotiem eksāmeniem, lai varētu izglītību turpināt. Nekas jau cits neatliek, katrai paaudzei ir savi pārbaudījumi.
Anna no Lubānas: – Varbūt pietiktu arī ar to, ka starp eksāmenu licējiem tiktu nodrošināta lielāka distance. Telpu skolās pietiek un solus var izvietot arī 3 metru attālumā citu no cita. Ir jāsargājas, šajā situācijā nav jau citas izvēles iespējas.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA
20.05.2020.