Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Aptauja: maksa par pensiju piegādi

Redakcija

Autors • 09.09.2019.

Burtu lielums

Nākamajos divos gados būtiski palielināsies maksa par pensiju, pabalstu vai atlīdzību piegādi dzīvesvietā. Nākamgad tā būs 4,88 eiro jeb 2 reizes lielāka, bet no 2021. gada – 5,28 eiro. – Vai jūs izjutīsit šo sadārdzinājumu un vai valdībai piegāde būtu jākompensē? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Laura no Kusas: – Man vispār šķiet neloģiski, ka par pensiju piegādi dzīvesvietā ir jāmaksā, kur nu vēl – ja maksa par piegādi tiek palielināta divas reizes. Pensijas taču jau tā ir tik mazas. Cerams, ka amatpersonas apdomāsies un izvēlēsies citu risinājumu.

Madonietis Gunārs: – Pensiju saņemu mājās. Nekas jau cits neatliks: cik prasīs, tik būs arī jāmaksā. Nebūtu jau slikti, ja valdība to piegādi veciem cilvēkiem, invalīdiem dotētu. Lai Dievs dod valdībai tādu prātu!

Madonietis Bruno: – Pensiju piegāde obligāti valdībai būtu jādotē. Pensija jau tā daudziem ir ļoti maza. Īsti nav loģikas, ka ar vienu roku tās tradicionāli oktobrī indeksēs, bet ar otru – ņems nost.

Vija no Bērzaunes: – Mani tas skars, jo līdz šim pensiju saņēmu mājās. Visdrīzāk iešu uz banku un interesēšos par iespējām atvērt kontu. Diez vai piegāde tiks dotēta, mums jau valsts ir tik nabadzīga. Bet tas, protams, ir jocīgi – pensiju indeksē un pēc tam ņem nost.

Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA


10.09.2019.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px