Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Aptauja: mācība no „trekno” gadu kļūdām

Redakcija

Autors • 26.12.2011.

Burtu lielums

Kādas ir jūsu domas – vai būsim mācījušies no „trekno" gadu kļūdām? – beidzoties starptautiskā aizdevuma programmai, jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Uldis no Ošupes pagasta: – Nekas labs nav gaidāms. Taču tas, ka starptautiskie aizdevēji mūs tā vairs neuzraudzīs, ir labi. Ir taču jāmāk pašiem saimniekot un jātērē tik daudz naudas, cik tās ir. Skumjākais jau ir tas, ka no laukiem aizplūst jaunieši. Labākā zeme tiek izpārdota ārzemniekiem. Savulaik Repše aicināja atgriezties laukos, bet daudzviet šādas iespējas vairs nav. Krūmos taču nedzīvosi un telti nesliesi…

Gunārs no Bērzaunes: – Šaubos, vai mūsu valdība būs mācījusies no iepriekšējo gadu kļūdām. Kā parādās lieka kapeiciņa, tā uzreiz jāmaksā prēmijas. Rudenī ievēlējām jaunu Saeimu. Citās nozarēs finansējumu samazināja, bet sev pie algas 7 latus pielika. Kāpēc bijušajam prezidentam V. Zatleram būtu jāpērk mašīna par 65 tūkstošiem latu vai tā būtu jāmaina G. Ulmanim, kam pēc prezidenta pilnvaru beigām ir pagājuši vairāk nekā 10 gadu?

Andris no Liezēres pagasta: – Nekas labs nebūs. Starptautiskajiem aizdevējiem valdību vajadzēja uzraudzīt, kamēr aizdevums tiek atdots. Ir jādomā par ražošanas attīstību, jāatbalsta savi zemnieki, nevis jāliek sprunguļi iecerētās piena pārstrādes rūpnīcas celšanai.

Madoniete Gunta: – Es nevienam vairs neticu. Ko viens pats Valdis Dombrovskis var izdarīt, ja visa pasaule ir sadalīta? Arī attiecībā uz taupīšanu es teiktu, ka jādzīvo normāli jau tagad, nevis kaut kad nākotnē. Cilvēks taču dzīvo vienu dzīvi…

Jānis no Sauleskalna: – Droši vien valdība secinājumus tomēr izdarīs un mācīsies no iepriekšējo gadu kļūdām. Iebraukuši grāvī jau bijām pamatīgi. Naudu vajag mācēt skaitīt visiem. Tik stingru starptautisko aizdevēju uzraudzību varbūt arī nevajag, bet kaut kādai kontrolei tomēr ir jābūt. Joprojām ierēdņu ir par daudz, joprojām nevar rimties kasīties par prēmijām un algu palielināšanu. Tā vietā vajadzētu bīdīt ražošanas attīstību, atbalstot ne tikai lielos, bet arī mazos uzņēmumus.

Aptauju veica ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px