Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Aptauja: Līgosvētku un Jāņu svinēšana

Redakcija

Autors • 25.06.2019.

Burtu lielums

Līgosvētki un Jāņi lustīgi izskanējuši – līgodziesmas izdziedātas, Jāņu vainagi uzpīti un nolikti jau kaltēties nākamā gada ugunskuram, vai varbūt kādai meitenei tas palicis kādā ābeļzarā, Jāņu siers apēsts, un pašbrūvētais alus, protams, iztukšots. – Kā jūs atzīmējāt Līgosvētkus un Jāņus? – pēcsvētku rītā vaicājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Irēna no Madonas: – Šogad Līgosvētkus svinējām ģimenes lokā, bet ilgi jau nesanāca līgot, jo mums mazs bērniņš ir. Svētkos apmeklējām pasākumu Madonas pilsētas estrādē – gan koncertiņu paskatījāmies, gan arī vainadziņus uzpinām. Mums ļoti patika. Arī mazākajiem ģimenes locekļiem aktivitāšu pasākuma laikā netrūka.

Velga no Ļaudonas: – Svētkus svinējām mājās, ģimenes lokā. Divi cilvēki no mūsu ģimenes pliko skrējienā piedalījās. Paši gan neskrējām. (Smejas.) Svētkos gan gājām pirtī, gan no visas sirds ēdām. Protams, arī vainagus pinām. Ejot pirtī, pat ar māliem ieziedāmies, tāpēc varētu teikt, ka tradīcijas ievērojām.

Edgars no Ļaudonas: – Līgosvētkus un Jāņus šogad atzīmējām tā lustīgi, kā jau pienākas, – cepām un ēdām šašliku, dzērām alu, pirtī gājām.

Līga no Madonas: – Jāņus svinējām mājās ar ģimeni. Vainagi bija, tomēr paši gan nepinām, bet nopirkām. Šogad izdomājām aizbraukt pie ezera, pa mierīgo svinējām.

Viedokļus uzklausīja
GERDA AJANTA GAILE


26.06.2019.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px