Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Aptauja: lietainais rudens

Redakcija

Autors • 19.09.2017.

Burtu lielums

Kā jūtaties šai lietainajā rudenī, un vai biežie lieti un ūdens plūdi ir sagādājuši kādas problēmas arī jums? – vaicājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Linda no Inešiem: – Mums lietus lielas problēmas nav radījis, bet kaimiņiem gan. Tas neļauj novākt ne labību, ne kartupeļu ražu, viss ir ūdenī. Cerēsim, ka lietus mitēsies un oktobris būs silts un saulains. Laukos dzīvojot, cerībai ir jābūt vienmēr.

Jānis no Liezēres: – Biežie lieti noskaņojumu neietekmē, jo ir taču silts. Arī viss, kas izaudzis mazdārziņā, ir novākts. Bet, protams, žēl zemnieku, kuri nevar novākt izaudzēto ražu.

Aigars no Vecpiebalgas puses: – Lietus novākt ražu traucē jau visiem, bet par zemniekiem, kuriem tas radījis milzīgas problēmas un zaudējumus, vispār nav ko runāt. Bet arī mazdārziņā vagas ir piepildītas ar ūdeni, līdz ar to nenovākti nedaudz palikuši gan kartupeļi, gan citi dārzeņi.

Skaidrīte no Jaunlubānas: – Mēs ūdenī peldam. Labība un kartupeļi ir uz tīruma, zeme ir ļoti slapja, graudi ir izmirkuši, cerības, ka izdosies ko saglabāt, ir ļoti mazas. Pirmdien tā lija, ka pat lopiem kūtī nebija sausas vietas, kur gulēt. Mums ir bioloģiskā saimniecība, tas nozīmē, ka, ja pašiem nebūs graudu, tos varēsim pirkt tikai no bioloģiskajām saimniecībām. Tas būs grūti izdarāms, būs arī dārgi.

Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA

20.09.2017.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px