– Vai esat pamanījuši, ka lielveikali (jo īpaši svētdienās) samazina darba laiku, un vai tas jums sagādā kādas neērtības? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Ilze no Lubānas: – Esmu to ievērojusi, līdz ar to nekādas neērtības tas nav sagādājis. Kad sanāk, tad no laukiem arī braucam iepirkties uz Madonu. Turklāt visbiežāk tas notiek dienas pirmajā pusē un nedēļas nogalē – sestdien vai svētdien. Iepirkties lielveikalos jau ir izdevīgāk.
Nataļja no Vestienas: – Tam taču var pieskaņoties. Arī pārdevējām vajag atpūsties, tai skaitā svētdienās. Katrā ziņā mani tas neietekmē, iepirkties jau faktiski braucu dienā, kad veikali ir vaļā. Vakaros arī autobusi nemaz tā nekursē, bet iepirkties Madonā man patīk, jo daudzas preces te var nopirkt ar atlaidi.
Madonietis Edgars: – To esmu pamanījis un pie tā arī pieradis. Madonā ir daudz veikalu: ja viens slēgts, cits ir vaļā. Jāiet tikai veikalā un jāpērk tas, kas vajadzīgs.
Madoniete Ļena: – Mani šādas izmaiņas neietekmē, jo parasti iepērkos dienas pirmajā pusē. Es domāju, ka tas ir tikai normāli, ja veikali vakarpusē, it īpaši svētdienās, samazina darba laiku. Arī pārdevējiem vajag brīvdienas, pie tam pircēju darbdienās un sestdienās ir vairāk nekā svētdienās, kad Madona ir gandrīz tukša un ļoti maz cilvēku pastaigājas.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA
06.11.2019.