Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Aptauja: Lieldienu tradīcijas

Redakcija

Autors • 20.04.2011.

Burtu lielums

Kādas Lieldienu tradīcijas ir cieņā jūsu ģimenē? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Madoniete Marija: – Olas Lieldienām ir jau sarūpētas, un pēc dažām dienām tās tiks arī krāsotas. Parasti olas izvēlamies, īpaši necenšoties iegādāties tikai baltās olas, jo tikpat labi var nokrāsot arī brūnās olas. Vislabāk ir olas krāsot sestdienā. Vispirms savārām sīpolu mizas, tad nedaudz atdzesējam, jo vēsas olas verdošā ūdenī tomēr likt nevar. Tad olas cieti novārām, olu kaujām jau citādas nemaz neder. Lieldienās parasti apmeklējam arī baznīcu.

Kristīne no Bērzaunes: – Olas Lieldienām mums nav jāpērk, jo dzīvojam laukos un mums ir vistiņas, kas dēj olas. Šogad pirmoreiz olu krāsošanā aktīvi iesaistīsies arī bērni, iepriekšējos gados bija vēl maziņi. Krāsojot olas, galvenokārt izmantojam dabiskos materiālus un augus: pūpolzarus, sniegpulkstenīšus, egļu zariņus, lai olas izskatītos dažādākas. Parasti Lieldienās arī izšūpojamies. Šūpoles gan nav pārāk tuvu pie mājām, bet tāda iespēja mums ir un to izmantojam.

Madonietis Jānis: – Olas Lieldienās, lai kādi laiki bijuši, vienmēr ir krāsotas. Mēs parasti pērkam Madonas olas, kaut arī tās ir brūnas, bet nokrāsot jau var tāpat. Turklāt ir lielāka ticība, ka tās ir vietējās, bet par baltajām olām vispār nav zināms, no kurienes tās nāk – no Polijas vai citurienes. Lieldienās, kad aizbraucam ciemos pie meitas uz laukiem, parasti arī izšūpojamies.

Madoniete Alevtina: – Šogad Lieldienas visiem – gan luterāņiem, gan katoļiem, gan pareizticīgajiem, gan baptistiem – ir vienā dienā. Olas Lieldienās es gan nekrāsoju, jo šo tradīciju neatzīstu, bet vienmēr apmeklēju dievkalpojumu baptistu draudzē. Ticīga esmu kopš bērnības, jo tā mani Ļeņingradā audzināja māte.

Karlīne no Stalīdzāniem: – Olas Lieldienām vēl neesam sapirkuši, bet tuvākajās dienās tās iegādāsimies, un, protams, Lieldienās mums būs krāsainas olas. Tās krāsosim sestdien, izmantojot gan tradicionālās sentēvu metodes, gan krāsas. Šajā procesā parasti iesaistās visa ģimene. Lieldienās varēsim arī izšūpoties, jo mājas pagalmā ir šūpoles.

Aptauju veica ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px