– Kādas ir Lieldienu tradīcijas jūsu ģimenē, un vai olu krāsošanai viss jau ir sagatavots? – tuvojoties Lieldienām, jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Madoniete Daina: – Olas tradicionāli krāsoju sīpolu mizās, pieliekot arī kaut ko klāt. Ja atbrauc bērni un mazbērni, tad Lieldienās ir vēl priecīgāk. Kopā krāsojam olas, rīkojam olu kaujas, tās ripinām un viskautko darām. Ja atbrauc mazbērni, olas paslēpjam, pa vidu ieliekam šokolādes, lai ir interesantāk un mazuļiem lielāks prieks.
Dace kopā ar Alisi: – Olas krāsojam sīpolu mizās ar visādiem zaļumiem, kurus ejam lasīt kopā ar bērniem. Dzīvojam Rīgā, bet tagad esam atbraukuši ciemos pie vecvecākiem uz Mārcienu. Droši vien apmeklēsim kādu pasākumu un, kā vienmēr, noteikti izšūposimies.
Madoniete Mārīte: – Krāsojam tradicionāli sīpolu mizās, pieliekot klāt viskautko – zaļumus, puķītes. Lieldienās brauksim ciemos pie mazbērniem. Protams, Lieldienu rītā pārbaudām, kuram stiprākās olas.
Santa no Degumniekiem: – Krāsojam olas, apmeklējam pasākumus, ja tādi notiek. Lieldienu rīts sākas ģimenes lokā, kad noskaidrojam, kuram stiprākā ola trāpījusies. Pie mājas mums ir šūpoles, tāpēc noteikti izšūpojamies, lai odi nekostu.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA
16.04.2019.