– Kā pārdzīvojāt lielo aukstumu – gandrīz vai „Sibīrijas salu" – pagājušās nedēļas nogalē? – jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Madonietis Valdis: – Viss kārtībā. Ir taču ziema, tāpēc ar aukstumu jārēķinās. Dzīvoklī siltuma pietika, ap 20 grādiem jau turējās. Arī iedarbināt mašīnu, ja ir normāls akumulators, nav nekādu problēmu.
Madoniete Antonija: – Dzīvoju daudzdzīvokļu mājā, kur ir ļoti silti, tādēļ pat termometrs nav vajadzīgs. Pie tam mums ir tā – jo ārā lielāks aukstums, jo karstāki radiatori un dzīvokļos siltāks. Bet sunītim gan bija par aukstu. Pastaigas bija pavisam īsas.
Jānis no Balvu novada: – Galvenais ir silti saģērbties. Viss jau atkarīgs no apģērba un arī noskaņojuma. Slēpot tādā aukstumā gan nevarēja, lai neapsaldētu ausis vai degunu. Dzīvoju privātmājā, un, lai būtu silti, iekurinām jau agri no rīta. Ziema man patīk, man vispār patīk pārmaiņas.
Juris Stradiņš no Gaiziņkalna: – Pie mums jau slēpo. Pagājušajā sestdienā kalnu šajā sezonā palaidām piekto reizi. Neraugoties uz lielo salu, cilvēku bija ļoti daudz. Laikam pēc ziemas daudzi patiešām ir noilgojušies. Katrā ziņā perspektīva šai ziņā ir ļoti laba, un arī sals vairs nebūs tik liels. Turklāt mēs no savas puses darām, ko varam. Ražojam
mākslīgo un gaidām dabisko sniegu, un liekam to kopā.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA
10.01.2017.