– Kādas ir jūsu domas par Lielās talkas rīkošanu, un vai atbalstāt tās aktivitātes? – pirms Lielās talkas, kas daudzviet Latvijā notiks sestdien, 27. aprīlī, jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Sarmīte no Vecpiebalgas: – Savā ziņā Lielās talkas ideja sevi ir izsmēlusi. Teritorijas ir jākopj katru dienu, bet pats galvenais – nav jāpiemētā ceļmalas, parki utt. ar plastmasas pudelēm un citiem atkritumiem. Kad sniegs nokūst, vismaz Vecpiebalgas pusē ceļmalas izskatās diezgan drausmīgi.
Madoniete Monta: – Lielajā talkā, it sevišķi skolas gados, esmu piedalījusies, bet šogad ir jābūt lekcijās Valmierā.
Laura no Rūjienas: – Lielās talkas idejai nav ne vainas. Ir koplietošanas teritorijas, kuras jāsakopj. Lielajā talkā katru gadu piedalījos skolas laikā, galvenokārt savācot pērnās lapas, izmētātās plastmasas pudeles un citus atkritumus. Ļoti reti stādījām puķes vai kokus.
Veneranda no Praulienas pagasta: – Tā ir laba ideja. Teritorijas, ko sakopt, vienmēr var atrast. Arī ceļmalas ir pilnas ar plastmasas pudelēm un citiem atkritumiem. Es dzīvoju laukos un mājas apkārtni cenšos sakopt, negaidot Lielās talkas dienu, bet tad, kad to laikapstākļi ļauj. Šopavasar ir ļoti sauss, turklāt vēl sola salnas maijā, tā ka nevar saprast, kad labāk sēt. Arī ūdens akā ir līdz ar nagiem.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA
24.04.2019.