– Vai jūs atbalstāt Lielās talkas rīkošanu, kas notiks jau šosestdien – 23. aprīlī? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Madonietis Modris: – Talka ir laba lieta. Šajā dienā būs jāstrādā garāžu kooperatīvā. Savukārt pie daudzdzīvokļu mājas Raiņa ielā 37a, kurā dzīvoju, talkas dienā būs maz, ko darīt, jo mums ir ļoti laba sētniece, kas teritoriju pie mājas vienmēr uztur kārtībā. Bet kas grib strādāt, tas darbu arī atrod.
Jānis no Saikavas: – Viss būs atkarīgs no talkas organizatoriem, bet domāju, ka kopā ar citiem talciniekiem piedalīšos teritorijas sakopšanā pie tautas nama Saikavā. Savukārt pie savas mājas ir arī doma kaut ko iestādīt, bet jāsagaida lielais stādu tirgus Madonā. Gribētos nopirkt interesantu jāņogu stādu, kurš izaug kā ābele.
Laimons no Sāvienas: – Ir daudz vietu, kuras vajadzētu sakopt. Ja visi būtu apzinīgi, tad tādu vietu nemaz nebūtu. Manuprāt, tā bija kļūda, ka likvidēja legālās atkritumu izgāztuves pagastos. Labāk būtu, ja lielgabarīta atkritumus, tāpat būvgružus novietotu vienā vietā, nevis ar tiem piegružotu mežus, ezermalas, upmalas un citas vietas.
Madoniete Karmena: – Visiem, kam vien veselība atļauj, jāiet un jāpiedalās talkā. Katrā apdzīvotā vietā var atrast teritorijas, kuras vajadzētu sakopt, iesaistot iedzīvotājus, it sevišķi tos, kuri visvairāk tās piemēslo, proti, jauniešus, jo veci cilvēki jau nemet atkritumus, kur pagadās.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA