Augstākā Padome 1991. gada 21. augustā ar konstitucionālo likumu „Par Latvijas Republikas valstisko statusu" noteica, ka Latvija atkal ir neatkarīga demokrātiska republika, kuras suverēnā valsts vara pieder tikai Latvijas tautai. – Vai jūs zināt, kāpēc šodien pie ēkām plīvo karogi, un vai valsts dara pietiekami aizsardzības jomā, lai nepieļautu citas valsts okupāciju? – vakar vaicāju Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Marina no Madonas: – Kāpēc šodien pie ēkām izkārti karogi? Tiešām tā uzreiz nevaru iedomāties. Kaut kas saistīts ar Latviju? Jā, pareizi, augustā bija pučs. Droši vien par valsts aizsardzību vajadzētu vairāk domāt, bet es šajos jautājumos neesmu iedziļinājusies.
Liena no Kusas: – 1991. gada augusta notikumus īpaši neatceros. Un par politiku vispār neinteresējos, bet domāju, ka valsts par maz atvēl līdzekļus aizsardzībai.
Ainārs no Rīgas: – Ja jūs man tā tagad pasakāt… Jā, toreiz man bija 24 gadi. Manuprāt, cilvēkos vairs nav toreizējās dzirkstelītes. Sākumā daudzi stājās zemessardzē, lai gan arī tagad, cik dzird, ir jaunieši, kuri jūt šādu aicinājumu. Protams, valsts aizsardzību stiprināt ir ļoti svarīgi, un valsts to arī cenšas darīt.
Kārlis no Madonas: – Pirms 26 gadiem? Tas droši vien ir saistīts ar Latvijas cīņu par neatkarību un augusta puču. Kas attiecas uz valsts aizsardzību, vēl jau Latvija NATO noteiktos 2 procentus no IKP nav sasniegusi, bet virzība uz to ir.
Viedokļus uzklausīja
BAIBA MIGLONE
22.08.2017.