Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Aptauja: „Latvenergo” tarifi

Redakcija

Autors • 27.06.2012.

Burtu lielums

Administratīvā apgabaltiesa ir pieņēmusi lēmumu atcelt Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas apstiprinātos „Latvenergo" diferencētos tarifus.

Valsts prezidents Andris Bērziņš ir atzinis, ka patlaban „būs grūti ko labot". Savukārt „Latvenergo" gatavojas pārsūdzēt Administratīvās apgabaltiesas spriedumu. – Kā jūs vērtējat Administratīvās apgabaltiesas lēmumu un vai varat iekļauties „Latvenergo" noteiktajā starta tarifā, gadā patērējot vien 1200 kWh? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Dzintars no Bērzaunes: – Administratīvās apgabaltiesas lēmums nav manās interesēs, jo es iekļaujos noteiktajā apjomā, maksājot par patērēto elektroenerģiju pēc starta tarifa likmes. Vasarā vispār es patērēju maz elektrības – tikai ap 50 kWh, bet ziemā – ap 100 kWh mēnesī. Elektrību patērēju galvenokārt telpu apgaismojumam, ledusskapim, televizoram, radio un kādiem citiem sīkumiem.

Vladimirs no Rīgas: – Manuprāt, noteiktie diferencētie tarifi nemaz nebija slikti. Katrā ziņā starta tarifs man patīk labāk nekā nākamā likme. Simtprocentīgi noteiktajās 1200 kWh neizdodas iekļauties, nedaudz sanāk pārsniegt. Taču droši vien zemniekiem, uzņēmējiem izdevīgāk būtu, ja tiktu noteikts vienots tarifs.

Lilija no Sarkaņiem: – Elektrību mēs patērējam nedaudz vairāk, nekā 1200 kWh gadā, bet, protams, pateicoties diferencētajiem tarifiem, izdodas arī ietaupīt, jo tomēr vidēji par 100 kWh mēnesī maksājam mazāko tarifu. Kopumā tā nav slikta pieeja, to var saglabāt.

Juris no Sarkaņiem: – Es sekoju elektroenerģijas patēriņam. Par 100 kWh katru mēnesi maksāju samazināto tarifu, bet, ja patēriņš ir lielāks, par pārsniegtajām kWh uzreiz samaksāju paaugstināto likmi. Vidēji mēnesī mēs patērējam ap 120-130 kWh.

Jānis no Bērzaunes: – Zemniekiem un uzņēmējiem diferencētie elektroenerģijas tarifi nav izdevīgi. Lielākajiem elektroenerģijas patērētājiem jau ir jāmaksā vairāk, kas nav īsti pareizi. Taisnīgāks tomēr būtu vienots tarifs.

Aptauju veica ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px