Kopš Latvijas iestāšanās eirozonā ir jau pagājuši 5 gadi, taču joprojām iedzīvotāji nav samainījuši latus 123,6 miljonu vērtībā. – Vai jūs esat paspējuši samainīt visas latu naudaszīmes vai varbūt pēkšņi konstatējāt, ka kādu banknoti vai monētu vēl varat samainīt? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Sarmīte no Lubānas: – Nē, esmu samainījusi visus latus, līdz ar to man tas vairs nav aktuāli. Esmu lasījusi, ka Latvijas Banka lata naudaszīmes pret eiro mainīs mūžīgi, un tas, protams, ir apsveicami. Varbūt kāds mājās arī atrod latu krājumus.
Madonietis Jānis: – Esmu samainījis visus latus, nekas pāri nav palicis. To jau manā vietā izdarīja banka, nomainot latus kontā pret eiro. Arī kolekciju ar īpašajiem vienlatniekiem neveidoju. Bet tas, ka vēl var samainīt latus, ir ļoti labi, jo varbūt patiešām kāds to ir aizmirsis izdarīt.
Madoniete Ilze: – Mums visi lati pret eiro ir samainīti. Varbūt vienīgi daži „melnie santīmi" ir kaut kur aizķērušies. Vienubrīd veidojām „vienlatnieku" kolekciju, bet tad tos arī izlietojām, pērkot saldējumu un citus našķus bērniem. Taču droši vien ir arī tādi, kuriem lati ir joprojām. Internetā redzēju, ka kāds pārdod Latvijas kartes kontūrā izvietotu īpašo vienlatnieku kolekciju.
Ingrīda no Ērgļiem: – Viss tika laikus izdarīts. Samainīt latus pret eiro nebija nekādu problēmu. Bet, protams, piemiņai esam saglabājuši vienlatnieku sēriju. Pieļauju, ka gadās – kāds pēkšņi atrod vecus krājumus. Labi, ka vēl ir iespēja latus samainīt pret eiro.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA
30.07.2019.