– Vai jūs atbalstāt NA „Visu Latvijai!"-„Tēvzemei un Brīvībai/LNKK" Saeimas frakcijas ierosinājumu noteikt Lāčplēša dienu par brīvdienu, vienlaikus svītrojot 1. maiju no svētku dienu saraksta un to iekļaujot atzīmējamo un atceres dienu lokā? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Bērzauniete Margarita: – Latvijas vēsturē tā ir ļoti nozīmīga diena, kad tiek pieminēti Latvijas brīvības cīnītāji, tāpēc to varētu noteikt kā brīvdienu, it īpaši ņemot vērā, ka šajā dienā notiek daudz pasākumu.
Ineta no Bērzaunes pagasta: – Es atbalstu šo priekšlikumu. Īstenībā man Lāčplēša diena saistās ar kaut ko pat vairāk nekā 18. novembris, jo, ja nebūtu 11. novembra, tad mums arī 18. novembra vairs nebūtu. Tā mūsu tautai, it sevišķi manai paaudzei, kura zina Latvijas vēsturi, ir ļoti nozīmīga diena.
Madonietis Raimonds: – Lāčplēša dienu, protams, vajag noteikt par svētku dienu. Dažādus citus, mums ne tik nozīmīgus notikumus jau arī mēģina virzīt, lai tos padarītu par svētku dienām, bet par Lāčplēša dienu gan šaubu nav.
Brigita no Aronas pagasta: – Šo ierosinājumu atbalstītu tikai tādā gadījumā, ja netiktu palielināts brīvdienu skaits, kuru mums jau tā ir daudz. Katrā ziņā Lāčplēša diena ir daudz nozīmīgāka nekā Darba svētki 1. maijā.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA
05.11.2019.