Vakar, 30. janvārī, „Arēnā Rīga" notika daudzu populāru mūziķu labdarības koncerts „Mūzika & dzīvība. Vienoti par iespēju!", kura laikā tika vākti līdzekļi 30 onkoloģijas slimniekiem. – Vai jūs atbalstāt šādas akcijas vai varbūt uzskatāt, ka tas tomēr ir valsts ziņā? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Madoniete Rita: – Šādos gadījumos vispār vajadzētu iztikt bez ziedojumiem un visa ārstēšana būtu jānodrošina valstij. Es jau saprotu, ka tas tāpat nāktu no mūsu visu kabatām, bet tad vismaz tas izskatītos smukāk un nevienam nebūtu jājūtas kādam parādā. Valteram nepieciešamie līdzekļi tika saziedoti vienas dienas laikā, bet visiem jau nesaziedos.
Madoniete Marina: – Valstij noteikti vajadzētu palielināt finansējumu, lai onkoloģijas slimniekus varētu ārstēt ar mūsdienīgām metodēm un zālēm. Un ar ziedojumiem to varētu atbalstīt arī sabiedrība.
Praulēniete Ināra: – Valsts atbalsts ir par mazu, tāpēc arī es, kad notiek ziedojumu vākšana, bieži piezvanu uz norādīto telefonu. Cilvēkiem smagos dzīves brīžos ir jāpalīdz.
Ļaudoniete Ruta: – Es parasti ziedojumu ieskaitu norādītajā kontā. Valstij noteikti vajadzētu palielināt finansējumu, lai mūsu medicīna lielākiem soļiem varētu attīstīties un Latvijā ienāktu jaunākās paaudzes medikamenti.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA
31.01.2018.