Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Aptauja: kriminālatbildība „pateicības aplokšņu” devējiem?

Redakcija

Autors • 23.10.2012.

Burtu lielums

Kādas ir jūsu domas par ieceri saukt pie kriminālatbildības arī „pateicības aplokšņu" devējus? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Edgars no Praulienas: – Vispirms būtu ļoti precīzi jāformulē „pateicība", par kuru vajadzētu saukt pie atbildības. Diemžēl ir arī tā, ka, kamēr neesi iedevis „aploksni", neviens neliekas ne zinis. Ja „pateicība" tiek izspiesta pirms pakalpojuma un prasīta naudas izteiksmē, tas ir pilnīgi nepieņemami. Turpretī, ja cilvēks jau pēc pakalpojuma grib uzdāvināt burciņu medus vai adītas zeķes, par to nevajadzētu nevienu sodīt.

Juris no Vecpiebalgas: – Vai tad tas ir slikti, ja kāds pēc pakalpojuma pateicībā labprātīgi uzdāvina konfekšu kasti, ziedus utt.? Protams, cita lieta, ja pirms pakalpojuma pasaka, ka aploksnē jābūt tik un tik. Taču to nevar tik vienkārši pierādīt, tāpēc ar vēju nav jēgas cīnīties.

Ingrīda no Indrāniem: – Tā ir runga ar diviem galiem. Par konfekšu kasti vai puķu pušķi neviens – ne devējs, ne ņēmējs – nav jāsoda, ja to dara no sirds un brīva prāta pēc pakalpojuma saņemšanas aiz laimes, ka dzīvs esi palicis. Citādāk ir tad, ja pateicība tiek pieprasīta pirms pakalpojuma.

Madonietis Tālivaldis: – Es svētdienas vakarā skatījos TV, kur daudzi cilvēki, manuprāt, pareizi izteicās par šo jautājumu. Ja cilvēki paši dod, kas un kā to varēs noķert? Nu labi, ja tā ir tikai šokolādīte vai ziediņi. Šī problēma gan vairāk ir raksturīga Rīgā, kur, ja grib, lai ātrāk izoperētu, ir jāmaksā, tāpat pašsaprotami, ka medmāsai jādod 2 lati dienā, bet varbūt tagad – jau 5 lati. Es neredzu šīs ieceres jēgu, varbūt tas atrisināsies ar laiku, kad vecākā paaudze būs mūžībā, bet jaunie vairs tādas „aploksnes" nedos.

Aldis no Dzelzavas: – Katra situācija ir individuāla. Ja cilvēks dod jau „pēc", kā saka, no brīva prāta, visas sirds un dvēseles, es to par kukuļošanu neuzskatu. „Pateicības" ārstiem bija, ir un paliks, neviens to neizskaudīs. Tas ir iegājies jau „no krievu laikiem", tas, līdzīgi kā kūlas dedzināšana, ir asinīs. Vajadzētu finansiāli sakārtot medicīnas sistēmu tā, lai ārsti nebūtu ieinteresēti „pateicības aploksnēs".

Aptauju veica ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px