Pagājušajā sestdienā pasaulē tika atzīmēta Starptautiskā komplimentu diena. – Vai jums patīk saņemt komplimentus, un vai arī paši tos izsakāt citiem? – jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Inese no Kalsnavas: – Protams, komplimentus patīk saņemt, bet kuram tie nepatīk? Tos man izsaka diezgan bieži, bet komplimentu varēja būt arī vairāk. Arī es pati izsaku komplimentus. Domāju, ka tas cilvēkiem uzlabo garastāvokli – vismaz tā ir man.
Andris no Dzērbenes pagasta: – Viss šai ziņā ir kārtībā. Vismaz Cēsu pusē tos saka diezgan bieži. Arī es pats tos saku, ja, protams, tam ir pamats. Piemēram, veikalā es uzslavēju pārdevējus par laipnu apkalpošanu.
Gunārs no Vējavas: – Droši vien arī man patiktu, ja kāds izteiktu komplimentu. Tagad jau tos dzird samērā reti. Kādreiz gan, kad vēl strādāju saimniecībā par traktoristu, pateicības vārdus, goda rakstus, apbalvojumus un komplimentus par labi padarītu darbu saņēmu regulāri.
Dzintars no Sauleskalna: – Komplimenti ir laba lieta un tos var izteikt vienmēr. Piemēram: jums piestāv šī cepure. Katrā ziņā izteikt komplimentus man nav nekādu problēmu, it sevišķi sievietēm. Cilvēkiem vienmēr ir vajadzīgs labs vārds un labākas attiecības. Pēdējais kompliments, ko esmu saņēmis, ir: „Cik tu man esi mīļš…"
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA