Vakar beidzās Valsts prezidenta Andra Bērziņa pilnvaru termiņš, bet šodien jaunievēlētais Valsts prezidents Raimonds Vējonis dos svinīgo zvērestu. – Kā jūs vērtējat līdzšinējā prezidenta darbību un ko novēlētu jaunievēlētajam Valsts prezidentam? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Jānis no Sauleskalna: – Līdzšinējā prezidenta darbu vērtēju nu tā – pa vidam, bet ar Raimondu Vējoni saistu lielas cerības. Cilvēcisks, tuvāks tautai, enerģisks, zina valodas, kā ministrs daudz ir piedalījies arī ārvalstu vizītēs – katrā ziņā domāju, ka no viņa iznāks labs prezidents.
Madoniete Dace: – Jaunievēlētais prezidents ir citādāks nekā iepriekšējie šī amata veicēji. Man liekas, ka viņam vairāk ir savu domu un tā neiet arī citu pavadā. Līdzšinējais prezidents bija tāds palēns, bet šķiet, ka Raimonds Vējonis spēs ienest arī jaunas vēsmas.
Māris no Lubānas: – Katrs nākamais prezidents jau raisa cerības, un katram nākamajam prezidentam ir jābūt labākam par iepriekšējo. Laiks rādīs, kāds Raimonds Vējonis būs Valsts prezidents, bet līdzšinējais prezidents Andris Bērziņš savus pienākumus pildīja apmierinoši.
Jānis no Cesvaines: – Es gan nebiju par to, lai par Valsts prezidentu ievēlētu Raimondu Vējoni, bet, ja jau Saeima ir izdarījusi šādu izvēli, lai jaunievēlētais prezidents cīnās un strādā tautas labā. Savukārt Andra Bērziņa darbu vērtēju kā normālu.