Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Aptauja: kļavu un bērzu sulas

Redakcija

Autors • 05.04.2016.

Burtu lielums

Vai jums garšo kļavu un bērzu sulas? – sākoties Sulu mēnesim, jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Madoniete Velta: – Es jau esmu lauku cilvēks, kurš tagad gan dzīvo pilsētā. Sulas man garšo no bērnu dienām, tās ir ļoti veselīgas. Tētis, tāpat brāļi vienmēr bērzā izurba caurumu, pa kuru tecināt sulas. Kļavu bija maz, tāpēc tās sanāca dzert diezgan reti, bet bērzu sulu pietika visiem. Tagad, dzīvojot Madonā, bērzu sulas pērku. Sezonā kādus 5-6 litrus izdzeru.

Madoniete Valda: – Kad vien ir iespēja, dzeru bērzu sulas. Garšo arī kļavu sulas, bet tās ir ļoti saldas, tāpēc labāk izvēlos bērzu sulas. Pavasarī sulas jādzer tik, cik organisms prasa, jo tās ir ļoti veselīgas un attīra organismu no visa liekā.

Līvija no Saikavas: – Pavasarī vispirms dzeru kļavu, pēc tam arī bērzu sulas. Kļavām sulas vairs netek, bet bērzu sulas dienā tek ļoti labi. Es pārsvarā dzeru svaigas sulas. Kad tās pastāv, tad vairs tā negaršo. Sulas ir jālieto tik, cik vien var iedzert. Tās ir veselīgas, atbrīvo organismu no visiem sārņiem, kas pa ziemu sakrājušies. Tās iesaku lietot arī citiem.

Laimdota no Jaunkalsnavas: – Es tās lietoju diezgan maz, kaut gan tāda iespēja ir. Pie mājām, kur dzīvoju, ir mežs. Nesen bērzā ieurbu caurumu un tagad sulas dzeru cik tik gribu. Kļavu gan nav tuvumā.

Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px