– Vai jūs pavasarī ikdienā lietojat kļavu un bērzu sulas? – jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Lolita no Praulienas: – Man ir savs mežs, un tajā aug arī bērzi, līdz ar to bērzu sulas izdzeram daudz. Ģimenē tās garšo visiem. Sezonā kādi 15 pieclitrīgie plastmasas trauki pietek. Sanāk arī vasarai. Pielieku klāt citronu, rozīnes un vēl piešauju cukuru, un karstajā laikā nav labāka dzēriena par to. Šopavasar gan ilgāk turējās sniegs, toties bērzu sulas ir saldākas, un tās vēl kādu laiciņu tecēs. Kļavu sulas gan šogad nokavējām.
Līga no Bērzaunes: – Es lietoju bērzu sulas, un to daru joprojām. Kādas sešas pieclitrīgas burkas ir jau pietecējušas. Dzīvojam pie Gaiziņkalna, kur ir vēsāks, ilgāk turas sniegs un arī ledus, līdz ar to sulas sākām lietot nedaudz vēlāk, toties tagad tās turpināsim dzert, kad citur sulu sezona jau būs beigusies.
Skaidrīte no Kalsnavas: – Bērzu sulas garšo, bet pašai bērzu, no kuriem tās iegūt, nav. Kādreiz, kad bija lauku mājas, sulu pietika arī vasarai, jo bija pagrabs, kur tās uzglabāt. Bet tagad tās dzeru, ja izpalīdz kaimiņi. Kļavu sulas šogad gan nesanāca pagaršot.
Aivars no Lubānas: – Šo-pavasar labi tecēja gan kļavu, gan bērzu sulas. Kļavām sulu laiks ir beidzies, bet no bērziem vēl tek. Mēs tās lietojam svaigas, vasarai krājumus neveidojam, lai arī ir gan bērzi, gan kļavas.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA
18.04.2017.