Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Aptauja: Kartupeļu svētki

Redakcija

Autors • 28.09.2011.

Burtu lielums

Vai informācija par Kartupeļu svētkiem Madonā ir nonākusi līdz jums, un vai šosestdien tos apmeklēsit? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Madonietis Jānis: – To, ka Kartupeļu svētki notiks tieši šosestdien, es nezināju, bet, tagad to uzzinājis, noteikti aiziešu. Arī iepriekšējos gados Kartupeļu svētkus esmu apmeklējis. Kartupeļus paši neaudzējam, tāpēc tie būs jānopērk. Bez kartupeļiem jau nevar iztikt, tāpat zupai un citiem ēdieniem ir jāpieliek.

Zigrīda no Kalsnavas: – Uz Kartupeļu svētkiem Madonā nebraukšu, jo dzīvoju Kalsnavā un kartupeļus savām vajadzībām izaudzēju pati. Pietiek gan ziemai, gan ir ko pavasarī iestādīt: cik nu man, pensionārei, vajag! Taču, protams, tas ir ļoti jauki, ka tādi svētki tiek rīkoti. Cilvēki var satikties, apmainīties pieredzē, iegādāties kartupeļus gan sēklai, gan uzturam. Tā ir laba iespēja vieniem pārdot, bet savukārt citiem nopirkt.

Modris no Mārcienas: – Par Kartupeļu svētkiem uzzinu no jums. Taču uz tiem, kā jau katru gadu, noteikti brauksim, lai pagaršošanai varētu nopirkt dažādu šķirņu kartupeļus, kaut ko no keramikas, kādu grozu, sedziņu, kādu cimdu pāri, kaut ko noadītu no suņu vilnas, jo tai piemītot ārstnieciskas īpašības. Katrā ziņā šādos gadatirgos iepirkties ļoti patīk. Turklāt tajos var arī satikt radus un paziņas.

Madonietis Jānis: – Es zinu un tos apmeklēšu. Pirkšu dažādu šķirņu kartupeļus, lai pavasarī varētu tos pamainīt, jo kartupeļus savām vajadzībām izaudzēju mazdārziņā. Šogad ir ļoti labs rudens. Kartupeļu raža ir laba, arī ābolu un sēņu ir daudz. Kartupeļu svētki man patīk, it īpaši, kad tie notika pie „Ziemeļu naftas". Tur bija plašums un uzstājās arī Rīgas mākslinieki. Manuprāt, Kartupeļu svētkus varēja rīkot kādu nedēļu vēlāk, lai pensionāri paspētu saņemt pensijas.

Vija no Saikavas: – Par Kartupeļu svētkiem izlasīju „Stariņā", bet uz tiem nebraukšu, jo ciemos gaidu bērnus. Kartupeļus audzē bērni, un arī man pietiek, līdz ar to kartupeļi pašai nav jāaudzē un nav arī jāpērk.

Aptauju veica
ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px