Jau šosestdien Madonā notiks tik daudzu iecienītie Kartupeļu svētki. – Vai jūs arī esat iecerējuši tos apmeklēt? – vakar jautājām sastaptajiem cilvēkiem.
Mikus no Lubānas: – Ir doma atbraukt, kaut gan gadatirgus šajā dienā notiek arī Lubānā, bet Madonā ir ļoti plašs piedāvājums. Šogad kartupeļi pašiem ir izauguši ļoti labi, bet interesē kartupeļi sēklai, tāpat darba apģērbi. Kartupeļu svētkus atceros vēl no tiem laikiem, kad tie notika pie „Ziemeļu naftas".
Madoniete Valentīna: – Kartupeļu svētkus es vērtēju kā pasākumu, kurš noteikti jāapmeklē, it sevišķi, ja esi madonietis. Madona var ar tiem lepoties, jo tas ir pasākums, kas ir izdevies un kas pulcē ne tikai madoniešus. Kā esmu novērojusi, uz tiem sabrauc puse Vidzemes noteikti un arī no vēl tālākām vietām.
Madoniete Beāte: – Man tie ļoti patīk, un es tos apmeklēju katru gadu. Saista kultūras programma, atrakcijas, konkursi, vienu gadu pat laimēju rožu stādu, kas skaisti ziedēja dārzā. Protams, kā katru gadu kaut ko arī iegādāšos, piemēram, kādu kartupeli, medutiņu, tas viss pieder pie lietas. Interesantas ir arī degustācijas, kur var iegūt arī noderīgu informāciju.
Madonietis Mārtiņš: – Tie notiek daudzus gadus, un, protams, arī es esmu tos apmeklējis, bet šoreiz diemžēl nesanāks. Kartupeļu svētkos ir plašs piedāvājums un kādu kartupeļu maisu arī vienmēr var nopirkt.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA
25.09.2019.