"Kartupeļu svētki" katru gadu kļuvuši par jauku tradīciju gan madoniešiem, gan tālākiem viesiem. – Vai plānojat apmeklēt „Kartupeļu svētkus", kas šogad notiks 28. septembrī? – vakar vaicājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Jolanta no Barkavas: – Jā, droši vien apmeklēsim. Esam to darījuši arī iepriekšējos gados. Patīk, ka izvēle vienmēr ir ļoti plaša. Paši arī kaut ko izaudzējam, bet ļoti minimālos apjomos – tikai rudens sākumam.
Oļegs no Madonas: – Es pats neapmeklēju, bet sieva gan vienmēr aiziet un noteikti kaut ko nopērk, jo tā ir laba izdevība iegādāties kaut ko tieši no ražotājiem, jo praktiski paši neko neaudzējam.
Vladimirs no Bērzaunes: – Jā, noteikti. „Kartupeļu svētkus" apmeklēju katru gadu. Vienmēr jau kaut ko nopērkam, bet lielākoties viss jau izaug pašiem. Īpaši zemenes šogad bija padevušās, mazliet arī kartupeļus audzējam. Patīk, ka gadatirgū visu var nopirkt tieši no ražotājiem, nevis pārpircējiem.
Zigmārs no Cesvaines: – Jā, tā ir tāda praktiska lieta. Tur var iegādāties daudz ko tādu, ko ikdienā nevar. Katru gadu kaut ko nopērkam – kādu jaunu ogulāju vai stādu, meklējam kādu jaunu šķirni, kas līdz šim nav bijusi. Pašiem arī ir mazdārziņš, un jāteic, ka šogad viss audzis ļoti labi. Pamatā jau pietiek ar to, kas pašu dārzā izaudzis.
Viedokļus uzklausīja
BAIBA MIGLONE
11.09.2019.