– Vai jūs zināt, ka šosestdien, 11. oktobrī, Madonas sporta centrā Gaujas ielā 13 notiks tradicionālie Kartupeļu svētki un Madonas uzņēmējdienas, un vai plānojat tos apmeklēt? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Jānis no Cesvaines: – Kaut ko jau par tiem esmu dzirdējis un esmu iecerējis tos apmeklēt. Arī iepriekšējos gados kopā ar tēvu esam atbraukuši uz Kartupeļu svētkiem, jo tajos var nopirkt ne tikai kartupeļus, bet arī daudz ko citu.
Jānis no Dzelzavas: – It kā jau katru gadu braucam un arī šogad šajā dienā noteikti dosimies uz Madonas sporta centru. Tas ir ļoti labi, ka Kartupeļu svētki tiek rīkoti kopā ar Madonas uzņēmējdienām. Kartupeļus audzējam paši, un šogad par ražu nevaram sūdzēties. Katrā ziņā pašiem pietiks, bet Kartupeļu svētkos parasti iegādājamies arī kādu jaunu kartupeļu šķirni.
Madoniete Tamāra: – Mēs katru gadu uz tiem ejam, un arī šogad tas ietilpst mūsu plānos. Esam arī informēti, ka tagad tie notiks pie Madonas sporta centra. Apmeklējot tirgu, parasti iegādājamies mūsu pašu Latvijas preci, tai skaitā kartupeļus, ābolus utt. Nedaudz kartupeļus audzējam arī paši, bet visai ziemai to nepietiek, tāpēc pērkam arī tirgū.
Andrejs no Vestienas: – Neesmu vietējais, varbūt tāpēc par tiem neko nezinu. Man tas nav arī aktuāli. Turklāt, lai tos apmeklētu, vajadzīgs transports, bet ar to parasti ir tā – kad ir kaut kur jābrauc, tā nav, bet, kad ir, nekur nav jādodas. Kartupeļus, burkānus un citus dārzeņus iegādāties laukos nav problēma, bet man nav pagraba, kur tos glabāt, līdz ar to vairumā iegādāties nav nozīmes.
Madoniete Anita: – Gan jau tos apmeklēšu. Kādreiz kartupeļus audzēju pati, bet tagad tos pērkam. Kādu maisiņu paņemsim arī Kartupeļu svētkos, bet pagaidām tos pērkam pa drusciņai. Dzīvojam 5. stāvā un nav, kur tos uzglabāt, bet likt tos pagrabā neiesaka, jo mūsu māju ir apsēduši bomži.
Aptauju veica
ŽEŅA KOZLOVA