Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Aptauja: karstais laiks

Redakcija

Autors • 05.08.2014.

Burtu lielums

Sinoptiķi svelmainu laiku sola vismaz līdz augusta vidum. – Kā jūs pārciešat karstumu, un vai ir kāda īpaša recepte, ko šai sakarā varat ieteikt citiem? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Ganna no Lazdonas: – Gandrīz vai vannā vien jāsēž. Labi vēl, ka mums Lazdonas apkaimē ir daudz ezeru, līdz ar to katru vakaru ejam peldēties. Tad karstumu ir vieglāk pārciest. Savukārt dienā vairāk uzturos ēnā. Man ir dārzs, kur paglābties no svelmainajiem saules stariem. Es dzīvoju 3. stāvā, jumts tā piekarst, ka uzturēties dzīvoklī ir ļoti grūti. Svētdien biju baznīcā, vienai paziņai pat palika slikti. Bet – no otras puses – tas, ka ir tik karsta vasara, savā ziņā jau nav slikti: bērni, tāpat pieaugušie vismaz var nosauļoties.

Vita no Kalsnavas: – Tāds karstums man nepatīk. Labākā atpūta, protams, ir pie ezera. Tad to svelmi var kaut kā izturēt. Darbdienu vakaros braucam peldēties, bet dienā ir jāstrādā. Darbavietā izmantojam ventilatorus, tāpat logus turam vaļā.

Madoniete Lidija: – Karstums ir par daudz liels, pilnīgi pietiktu, ja gaisa temperatūra nepārsniegtu 25 grādus. Uzturamies gan ēnā, gan mājās logus turam vaļā, gan ejam uz karjera ezeru, un tāpat vēl ir karsti. Darba ap­stākļi darbavietā gan ir normāli.

Valdis no Lazdonas: – Vienīgais, kas šādos laikapstākļos glābj, ir ezeru tuvums. Viens ezers atrodas blakus mājai, bet mūsu apkaimē ir daudz arī mazu ezeru – veseli 24! Mājās turam visus logus vaļā, taisām caurvēju jau no paša rīta – kā saule uzlec, tā līdz pašam saulrietam, un tad to karstumu tā nejūt. Tik svelmainu vasaru es savā mūžā neatceros. Gribas jau vēsāku laiku, tagad pilsētā pat nevar mašīnā nosēdēt – jāmeklē ēna.

Anna no Varakļānu pagasta: – Pēc vēsumiņa jau prasās. Ēnā taču visu laiku nesēdēsi, jo darbi arī ir jādara. Attiecībā uz dārziem kaut kā vēl var iztikt, jo reizēm jau uznāk lietus. Tādā karstumā vairāk lietojam ūdeni.

Aptauju veica
ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px