Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Aptauja: karstā ūdens temperatūra

Redakcija

Autors • 20.03.2017.

Burtu lielums

Vai jūs sekojat karstā un aukstā ūdens temperatūrai, kad virtuvē mazgājat traukus, ejat dušā utt., lai izvairītos no saslimšanas ar tā saucamo leģionāru slimību, un vai jūs zināt, ka šo slimību izraisošā baktērija (legionella) īpaši vairojas temperatūrā no 20 līdz 50 grādiem? – jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Juris no Sauleskalna: – Acīmredzot, lietojot karsto ūdeni, nedrīkst taupīt, temperatūrai ir jābūt 60-70 grādu robežās. Es izmantoju boileru, un tajā ir uzstādīta tieši tāda temperatūra, tāpēc man tas nedraud.

Madoniete Viola: – Tur jau ir tā lieta, ka iedzīvotāji uz to ekonomē. Arī es līdz šim karstā ūdens temperatūru biju noregulējusi aptuveni 45-50 grādu robežās. Tagad domāju, ka režīmu vajadzēs palielināt vismaz līdz 55 grādiem vai arī vajag atslēgt pavisam, kad karsto ūdeni nelieto. Katrā ziņā bērna inficēšanās ar legionellu Aizkrauklē mani ļoti satrauca un iespaidoja.

Madonietis Guntis: – Es izmantoju boileru, un līdz šim temperatūra bija noregulēta uz aptuveni 40 grādiem. Ja karsto ūdeni lieto regulāri, domāju, ka nekas tāds nenotiks.

Madoniete Aleksandra: – Es mazgājos, ik reizi nepieciešamo ūdens daudzumu sakarsējot, tāpēc mani tas neskar, un es par to nedomāju. Nupat kā sākās pavasaris, un man ir citas domas prātā. Esmu sapirkusi sēklas, un jāsāk domāt, kur ko sēt un stādīt.

Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA

21.03.2017.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px