Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Aptauja: karogs pie ēkām

Redakcija

Autors • 26.03.2014.

Burtu lielums

Vai jūs svētku un atceres dienās pievēršat uzmanību tam, vai pie ēkām plīvo Latvijas valsts karogs? – vakar, 65. gadadienā kopš 25. marta deportācijām, jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Madonietis Jānis: – Es tam pievēršu uzmanību. Un tā rīkoties vajadzētu ne tikai man, bet arī tiem, kam tas jākontrolē, it sevišķi attiecībā uz juridiskajām personām. Tam, ka karogi ne pie visām mājām plīvo, gan ir dažādi iemesli. Es zinu vairākus sirmgalvjus, kam izkārt karogu bez citu palīdzības vienkārši nav pa spēkam. Bet daudzos gadījumos tam nav attaisnojuma. Mēs taču dzīvojam Latvijā – kad vēl, ja ne šodien, 25. martā, tāpat citās atceres dienās un svētkos, tas būtu jāizkar? Ne jau 9. maijā to izkārsim! Savukārt tas, vai karogs plīvo pie juridisko personu īpašumiem, ir atkarīgs no tā, kam tie pieder, un zināmā mērā pēc tā var spriest arī par viņu attieksmi.

Madonietis Jānis: – Es tam gan īpaši nesekoju. Šorīt arī nepaskatījos, vai tas plīvo pie mājas, kurā pats dzīvoju. Taču parasti tas noteiktajās svētku un atceres dienās tiek izkārts. Domāju, ka citādi rīkoties nemaz nevar, it īpaši tādā datumā kā 25. marts.

Jēkabs no Alūksnes: – Daudzi karogus, tai skaitā laukos, izkar, bet daļa to nedara. Arī Madonā situācija ir atšķirīga – pie diezgan daudzām ēkām tie nav izkārti, bet, piemēram, Saules ielā tie daudzviet šodien plīvo. Manuprāt, tā varbūt arī varētu būt katra brīva izvēle, bet pie uzņēmumu ēkām gan tiem būtu jāplīvo. Un kādam tas būtu arī jākontrolē.

Madonietis Vladimirs: – Karogiem, protams, ir jābūt izliktiem. To, kurās dienās tas būtu jādara, vajadzētu zināt katram. To nevajadzētu aizmirst un par to nevienam īpaši pat nebūtu jāatgādina. Es, piemēram, dzīvoju mājā, kur karogs svētku un atceres dienās vienmēr plīvo.

Madonietis Leons: – Tā īpaši nepētu, bet, protams, plīvojošos karogus jau nevar nepamanīt. Manuprāt, ja esi Latvijas patriots, karogam ir jābūt izliktam, bet, ja tā nav, tad attiecīgi var izdarīt secinājumus. Taču valstī jau ir institūcijas, kurām tam būtu jāpievērš uzmanība.

Aptauju veica
ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px