– Kādas ir jūsu domas par ieceri mainīt personas koda piešķiršanas kārtību, nenorādot vairs dzimšanas datus, un vai jūs to mainīsiet, ja tāda iespēja tiks dota? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Ivars no Mētrienas pagasta: – Mani tas, ka personas koda pirmā daļa ietver informāciju par dzimšanas datumu, netraucē. Esmu par to, lai tiktu saglabāta līdzšinējā personas koda piešķiršanas kārtība. Vismaz savus dzimšanas datus katrs zina, līdz ar to ir viegli atcerēties arī personas kodu.
Kalsnaviete Irēna: – Mani līdzšinējā kārtība apmierina, vismaz personas kods viegli turas galvā. Vienam otram varbūt traucē, ka pēc tā var noteikt cilvēka vecumu, bet mani gan ne. Manuprāt, vajadzētu saglabāt izvēles iespēju, lai tie, kas to gribētu, varētu izvēlēties personas kodu bez dzimšanas datiem.
Madoniete Žanna: – Mani apmierina līdzšinējā kārtība. Personas kodu ir viegli iegaumēt. Ja kaut ko grib mainīt, tad, neraugoties uz to, cilvēkiem tomēr būtu jāsaglabā izvēles iespēja.
Irēna no Praulienas pagasta: – Par iecerētājām izmaiņām vakar dzirdēju televīzijā, bet kāda gan tam nozīme? Kas grib, tas jau tos personas kodus tāpat zina. Mani nesatrauc, ka pēc personas koda iespējams noteikt vecumu. Bet var jau būt, ka dažiem, kuri grib kādu atrast, tas liedz sevi uzdod par jaunāku.