– Kā jums iesācies jaunais gads, un kāda ir jūsu prognoze – vai šoziem vēl sagaidīsim kārtīgu sniegu un salu? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Aldis no Kalsnavas pagasta: – Gada sākums ir labs, vienīgi nedaudz ir jocīgi, ka nav ne sniega, ne arī sala. Ļoti žēl, ka šogad tā visa pietrūkst. Kas tā par ziemu, ja nav sniega? Kaut daļiņu mums būtu atsūtījuši no sniega un sala Amerikā! Minimālas cerības, ka uzsnigs, vēl jau ir, bet vairāk gan izskatās, ka mums bez tā visa šogad būs jāiztiek.
Jānis no Varakļānu novada: – Gads, var teikt, ir iesācies tīri labi. Arī tāda ziema bez sniega un sala, kāda ir tagad, man patīk labāk. Nav jātīra sniegs, tāpat lopiņiem šāds laiks ir labāks. Arī ziemāji pagaidām ir tā nekas, redzēs, kā būs turpmāk. Bet sniegs un sals vēl var atnākt, vismaz tā sinoptiķi sola.
Madonietis Andris: – Visvairāk izjūtu ledus trūkumu, nav, kur pamakšķerēt, bet es ceru, ka viss šoziem vēl būs – gan sniegs, gan sals, gan ledus. Vietu, kur zvejot, Madonas novadā un tā tuvumā ir daudz. Es, piemēram, braucu zvejot uz Līdēres, Gulbēres, Sāvienas ezeru un citiem, un vēl ir arī upe.
Mareks no Lauteres: – Es vairāk dzīvoju laukos, bet strādāju pilsētā. Man patīk, ka ziemā ir tāds silts laiks. Ja nelītu, kā šobrīd, būtu vēl patīkamāk. Domāju, ka sniegu mēs tomēr varētu šogad piedzīvot. Jāņem vērā, ka klimats ir mainījies uz visas zemeslodes, esam visu samainījuši vietām. Kā viens gudrs cilvēks teica, to, ko Zeme radīja 4,5 miljardu gadu laikā, cilvēks, izmantojot tehnoloģisko attīstību, ir izpostījis 150 gados. Cik ilgi mēs vēl varēsim tā rakt, no Zemes ņemt un pumpēt visu, neko nedodot atpakaļ? Likumsakarīgi, ka šādos apstākļos veidojas disbalanss.
Kārlis no Gulbenes: – Pietrūkst sniega, kaut gan, no otras puses, ir mazāk darba. Nav jātīra sniegs, arī malkas vajag mazāk. Taču diemžēl nevar izbaudīt balto dabu, tāpat nevar bļitkot. Toties var sēdēt laivā un zvejot, nav jāsēž uz ledus un jādrebinās. Kādu zivi, ja vien ir uzņēmība, vienmēr jau izdodas noķert.
Aptauju veica
ŽEŅA KOZLOVA