– Kam, jūsuprāt, būtu jāuztic jaunās valdības veidošana? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Madonietis Jānis: – No Gobzema tur nekā nav, kaut kāds populists. Varbūt varētu mēģināt Bordāns, viņš ir bijis ministrs, un vispār, es domāju, sakarīgs vecīts. Opozīcijā būtu jāatstāj zemnieki, lai kādu laiku pasēž malā un pārdomā savus grēkus.
Kalvis no Kusas: – Noteikti ne Bordānam. Man nepatīk, kā viņš veido koalīciju, pašā sākumā izslēdzot sesto parlamentā ievēlēto partiju. Tādā gadījumā, kā ir minējusi arī NA, valdība paliks tādā kā vienas partijas gūstā, kad, tai nepiekrītot, nevarēs pieņemt kaut kādus lēmumus. Arī Gobzems viņa reputācijas dēļ tam īsti nebūtu piemērots. No politiskās loģikas – nākamais ir Pabriks, kam ir gan pieredze, gan zināšanas. Būtu ļoti labi, ja valdību izdotos izveidot līdz simtgadei.
Madonietis Vilis: – Pagaidām katrs pats sevi liela, īpaši Bordāns. Taču, protams, valdību vajadzētu veidot kādam jaunākam, jo tie vecie savu maizi ir jau atēdušies. Vajag tikai atrast labu galvu, kas visus satur kopā. Domāju, steigties pārāk arī nevajadzētu, galvenais – lai ir labs rezultāts. Citādi jaunajiem prāti asi, var tikai savārīt īstu biezputru.
Mārtiņš no Saikavas: – Grūti pateikt, kuram būtu jāuztic veidot jauno valdību, bet, cerams, kaut kas mainīsies. Valdības veidošanas procesa ilgums gan nav izšķirošais.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA
16.10.2018.