Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Aptauja: jaunais Operas vadītājs

Redakcija

Autors • 05.11.2013.

Burtu lielums

Vai jums ziņa par komponista Zigmara Liepiņa apstiprināšanu Latvijas Nacionālās operas valdes priekšsēdētāja amatā ir pārsteigums, un kādas ir jūsu domas par jauno Operas vadītāju? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Andris no Liezēres pagasta: – Šī ziņa mani nepārsteidza. Neieslīgstot
plašos komentāros, varu teikt, ka Zigmars Liepiņš būs ļoti labs Operas vadītājs. Arī viņa koncepcija, ka galvenais uzsvars jāliek uz mūziku, nevis režiju, un ir jāiestudē arī nacionālo autoru darbi, ir pareiza. Uz Operu jau neiet tikai kostīmu dēļ. Operā gan dzīvē esmu bijis tikai vienu reizi, bet tagad, kad tiek solīts to padarīt pieejamāku tautai, varbūt to darīšu biežāk.

Edgars no Kalsnavas: – Īpašs pārsteigums tas man nebija. Zinot viņa darbību SWH, viņa organizatoriskās spējas, domāju, ka Operai ir izvēlēts piemērots vadītājs. Cik var spriest no ziņām, viņš grib būtiski mainīt Operas stratēģiju, kā komponists par galveno prioritāti izvirzot mūziku. Iespējams, šai ziņā viņam būs jāmeklē balanss, bet jebkurā gadījumā Opera mainīsies. Cerēsim, ka viņam izdosies to sakārtot arī finansiāli. Režija, krāšņi uzvedumi, protams, maksā naudu. Varbūt tagad Opera kļūs pieticīgāka.

Madoniete Velta: – Vispār šī ziņa mani pārsteidza, bet kaut kādām izmaiņām varbūt bija jābūt. Arī Zigmara Liepiņa koncepcija ir pieņemama. Tagad Operā gan ilgi neesmu bijusi. Tā braukšana uz Rīgu mums dārgi sanāk. Labāk jau būtu, ja, kā agrāk, tiktu organizēti kolektīvi braucieni.

Madoniete Aija: – Viņš būs labs vadītājs, bet iepriekš to, ka Liepiņš varētu vadīt Operu, nebiju dzirdējusi. Arī viņa koncepcija ir pieņemama. Svarīgākai jau tomēr vajadzētu būt mūzikai, nevar Operā teāteri vien taisīt. Tajā sen neesmu bijusi. Ja ir brīvs laiks, Rīgā vairāk apmeklēju teātrus.

Iveta no Gulbenes: – Zigmars Liepiņš ir pazīstams komponists, zināms kultūras cilvēks un personība. Domāju, ka no viņa sanāks labs Operas vadītājs. Katrā ziņā es viņam novēlu veiksmi. Sadarboties ar politiķiem viņam būs grūti, svarīgi būtu saglabāt politisko neatkarību. Operu mēs apmeklējam reizes divas vai trīs gadā, biežāk jau nesanāk.

Aptauju veica ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px