– Vai jums jaunais mācību gads, kas teju sāksies, ir aktuāls? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Sabīne no Biksēres: – Pavasarī absolvēju Cesvaines vidusskolu. Esmu iestājusies Ventspils Augstskolā, kur izvēlējos tulkošanu. Uz studiju vietu došos augusta beigās. Tad iepazīšos gan ar kopmītnēm, gan pašu augstskolu, bet nepieciešamo studijām pērku jau tagad, kaut gan ir arī bažas nesapirkt par daudz.
Madonietis Gusts: – Šogad es mācīšos Madonas pilsētas vidusskolas 10. klasē. Gatavojoties jaunajam mācību gadam, pārāk daudz nav jāpērk. Vidusskolas posmā jau vairs tā nav, kā sākumskolas vai pamatskolas klasēs. Ceru, ka varēšu izmantot arī kaut ko no iepriekšējos gados iegādātā.
Praulēnietis Ansis: – Es mācīšos Praulienas pamatskolas 7. klasē. Nepieciešamo skolai iegādājamies pamazām, gandrīz visu esam arī sapirkuši. Vasara paskrēja ātri. Atpūtos, tāpat apciemoju onkuli Cēsīs.
Madonietis Guntars Agate: – Mūsu ģimenē skolā mācīsies trīs bērni no četriem. Jāsaka paldies Madonas pašvaldībai par atbalstu daudzbērnu ģimenēm –
pabalstu 45 eiro apmērā katram bērnam, skolas gaitas uzsākot. Man kā daudzbērnu ģimenes galvai tas ir ļoti svarīgi. Vēl paldies gribu pateikt arī par piedāvājumu izglītības jomā Madonas pilsētā, tāpat brīnišķīgajiem skolotājiem.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA
28.08.2019.