Pēc svinīgā zvēresta par 45. ASV prezidentu piektdien kļuva Donalds Tramps, kas pēcinaugurācijas runā solījis „padarīt Ameriku atkal diženu". – Vai jūs skatījāties jaunā ASV prezidenta Donalda Trampa inaugurācijas ceremoniju, un kāda ir jūsu prognoze par turpmāko ASV un Latvijas sadarbību? – jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Madoniete Ārija: – Ir liels satraukums, kā būs ar mūsu drošību. Manu paaudzi tas droši vien neskars, mēs „vecie", kā saka, savu dzīvi nodzīvosim, bet kā būs ar mūsu bērniem? Nekad nedomāju, ka tiks ievēlēts Tramps. Ja visi tie, kas tagad pēc viņa stāšanās amatā tik aktīvi protestē, būtu piedalījušies vēlēšanās, iespējams, par ASV prezidenti kļūtu H. Klintone.
Jānis no Lazdonas: – Viens cilvēks jau kardināli nevar visu izmainīt. Gan viss sakārtosies un būs labi. Esmu optimists arī attiecībā uz Latvijas un ASV turpmāko sadarbību un mūsu valsts drošību.
Lubānietis Alvis: – Inaugurācijas ceremoniju skatījos fragmentāri, bet par to, kāds viņš būs prezidents, varēs spriest pēc kāda mēneša. Varbūt būs labāk, bet varbūt arī sliktāk. Pagaidām komentāri ir ļoti pretrunīgi. Latvijas ziņās runā vienu, bet Krievijas ziņās – pavisam ko citu. Taču – būsim optimisti!
Madonietis Antons: – Donalds Tramps būs labs prezidents. Viņš lietas sauc īstajos vārdos, un gan jau arī Latvijas un ASV attiecības būs labas.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA
24.01.2017.