– Kādas jums bijušas jaunā gada pirmās dienas, vai sakarā ar pāreju uz eiro
esat izjutuši arī kādas neērtības? – vakar vēlā pēcpusdienā jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Mārcēniete Līga: – Tagad, kad ir iespējams norēķināties gan ar latiem, gan eiro, strādāt ir kļuvis grūtāk. Pirmās divas nedēļas droši vien būs murgs, bet pēc tam pieradīsim. Es strādāju komunālās saimniecības uzņēmumā, tāpēc ļoti labi saprotu, ka iepērkoties pārdevējiem ir jādod pēc iespējas precīzāka nauda. Nupat iepērkoties arī es norēķinājos ar eiro, ko laikus pastā samainīju. Es cienu pārdevēju darbu un saprotu, kādos grūtos apstākļos viņiem patlaban ir jāstrādā.
Dace no Jaunpiebalgas: – Jauno gadu sagaidījām jautri, ģimenes un draugu pulkā, un tas ir sācies bez starpgadījumiem. Visus latus, kas bija, esam samainījuši pret eiro. Eiro monētu sākumkomplektu gan neesam iegādājušies, jo domājam, ka bez tā varēsim iztikt. Attiecībā uz Latvijas pievienošanos eirozonai esmu skeptiķe un tāda esmu bijusi vienmēr. Visvairāk jau biedē iespējamais cenu kāpums, bet no tā neizdosies izvairīties. Taču dzīvosim – redzēsim.
Ivo no Jaunpiebalgas: – Tā jau dzīvē tas notiek – vakar bija lati, bet šodien – jau eiro. Bet nauda ir un paliek nauda, mainās tikai cipari un banknošu izskats. Vieni pēc pievienošanās eirozonai būs ieguvēji, bet citi – zaudētāji. Eiro banknotes man nedaudz atgādina konfekšu papīriņus.
Madonietis Pēteris: – Jaunā gada pirmās dienas ir aizritējušas normāli. Nupat iepirkos par latiem, viens desmitnieks bija vēl aizķēries. Drusku ilgāk iepirkšanās process gan notiek, bet to jau var pārdzīvot. Mana attieksme pret pāreju uz eiro ir neitrāla, tā mani nesatrauc.
Kurzemnieks Ivars: – Iepērkoties es izmantoju eiro. Tā ir iepriekšējos gados jau labi iepazīta nauda, jo es daudz braukāju pa ārzemēm. Esmu redzējis arī Latvijas eiro monētas, tās ir skaistas un man patīk, bet dažus latus paturēšu piemiņai.
Aptauju veica
ŽEŅA KOZLOVA