Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Aptauja: Jāņu svinēšana

Redakcija

Autors • 19.06.2013.

Burtu lielums

Vai jau esat izlēmuši, kur svinēsit Jāņus? – tuvojoties vasaras saulgriežu svētkiem, jautājām Madonā sastaptajiem ļaudīm.

Ainārs no Mārcienas: – Dzīvojam laukos savā mājā, tur arī parasti Jāņus svinam – ar sieru, alu, arī šašliku – kā jau šādos svētkos pieklājas. Es gan pats ar alu neaizraujos, man labāk kvass garšo. Savas Līgas un Jāņa mums nav, bet kaimiņa dēlam ir Jānis vārdā, tā ka Jānis nav tālu jāmeklē.

Aivars no Madonas: – Svētki tiks svinēti luterāņu mācītājmuižā Praulienā. Kā jau kristieši, sāksim ar vakara vesperi. Tad pušķosim sētu, pīsim vainagus, kopīgi pavakariņosim, kursim ugunskuru, sagaidīsim saulrietu un tad, kā jau Jāņa bērniem pienākas, dosimies aplīgot kaimiņus, laidīsim ezerā plostiņu ar degošu ugunskuru. Vārdu sakot, līgosim latviešu tradīciju garā. Kopīgi sagaidīsim saullēktu un vienosimies rīta lūgšanā. Pasākums ir ekumenisks, un tajā būtībā var piedalīties jebkurš, kas vēlas svētkus svinēt tautiskā garā kristiešu sabiedrībā.

Iluta no Madonas: – Svinēsim kā katru gadu – laukos Barkavas pusē pie vecākiem. Man tēvam ir Jānis vārdā, arī Līgas mums ir pašiem savas. Tā ka būs gan alus, gan siers un viss cits, kas šādos svētkos pienākas. Pašai gan šogad līgošana tāda mierīgāka, jo, re, vismazākajam līgotājam ir tikai četri mēneši, un tad jau tie ritmi pieskaņoti viņam.

Solvita no Jēkabpils: – Pagaidām nav ne mazākās nojausmas. Pamodīsimies svētdienas rītā un tad arī izdomāsim. Varbūt dosimies pie māsas uz Vecpiebalgu, varbūt pie mammas uz laukiem, varbūt paliksim mājās – mums pašiem ir privātmāja. Variantu ir daudz – laiks rādīs.

Līga no Barkavas: – Mājās svinēsim. Viss jau atkarīgs no laikapstākļiem. Bet, ja vien nelīs, būs ugunskurs, siers un alus; reizēm mums arī kaimiņi pievienojas, kā kuro gadu. Arī paši esam liela saime – šogad pamatsastāvā divi Jāņi un Līga, un tad vēl, ja kāds gaviļnieks ciemos atnāk. Gatavošanās sākas jau no paša rīta, kad tiek pīti vainagi – par to atbildīga ir māsa. Tā kā pati esmu Līga, kādreiz man ne īpaši patika, ka abi svētki sakrīt, un tad tā vārdadiena aizgāja otrā plānā, bet tagad es uz to skatos pozitīvāk – īstenībā tie ir jauki svētki!

Aptauju veica BAIBA MIGLONE

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px