Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Aptauja: izvešana uz Sibīriju

Redakcija

Autors • 25.03.2014.

Burtu lielums

Vai jūsu dzimtu skāra izvešana uz Sibīriju, un vai, jūsuprāt, skolēniem skolās pietiekami plaši tiek stāstīts par šiem notikumiem? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Līga no Mārcienas: – Par to skolēniem noteikti būtu vairāk jāstāsta, un vēsture visās skolās būtu jāmāca pēc vienotas grāmatas. It sevišķi tās mācīšana ir jāuzlabo krievu skolās. Daudzi Latvijas vēsturi nemaz nezina, tai skaitā – kas īsti mums ir 16. marts. Krievu laikos jau par to nedrīkstēja runāt. Arī tagad Krievija domā, ka Latvija tai pieder vēsturiski, bet kas tik mūsu zemē nav valdījuši – zviedri, poļi, vācieši… Putins pat nekaunas publiski atzīt, ka PSRS sabrukšana esot bijusi lielākā kļūda. Bet personīgi es saku, ka tagad ir labāk.

Jānis no Sauleskalna: – Vēstures mācīšana ir jāuzlabo. Daudzi jau šos traģiskos notikumus nemaz nezina, bet tas taču bija tik briesmīgi, kad nakts laikā savāca tik daudz cilvēku un kopā ar bērniem lopu vagonos aizveda svešumā. Lai krieviem un latviešiem savstarpēji nebūtu jāplēšas, šie notikumi vairāk ir jāskaidro, jo sevišķi krievu jaunajai paaudzei.

Pēteris no Barkavas: – Mūsu dzimtu izvešana nav skārusi, bet, kas attiecas uz vēstures mācīšanu, to skolās noteikti vajadzētu mācīt pēc vienotas vēstures grāmatas. Varbūt tad būtu lielāka izpratne.

Jūlijs no Sarkaņiem: – Domāju, ka par to skolās vajadzētu stāstīt vairāk. Esmu lietuvietis, manu tēvamāsu uz Krasnojarskas mežiem izveda no Lietuvas. Smagos pārbaudījumus viņa izturēja un atgriezās no izsūtījuma. 25. martā karogu uzvilkšu pusmastā.

Madoniete Vera: – Mūsu ģimeni izsūtīšana skāra pamatīgi. Mēs Amūras apgabalā Zejas rajonā nokļuvām visnabadzīgākajā sādžā, toreiz es vēl biju bērns. Es domāju, ka Latvijas vēsturei skolās ir jāpievērš lielāka uzmanība, it sevišķi Madonā. Piedaloties zinātniski pētnieciskajās konferencēs, man ir radies iespaids, ka citos novados jauniešiem par to ir lielāka interese, bet Madonā mums kaut kā nav izveidojusies tik laba sadarbība. Arī piemiņas pasākumos pie Šķeltā akmens ir diezgan maz jauniešu. Tiesa, ja ar bērniem kontaktējas tieši, tad viņu interese ir ļoti patiesa.

Aptauju veica ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px