– Vai izdarīt izvēli Eiropas Parlamenta vēlēšanās bija grūti, un kas to noteica? – jautājām vēlēšanu dienā Madonā sastaptajiem vēlētājiem.
Madonietis Alfons: – Izdarīt izvēli bija viegli. Es, kā saka, balsoju par „vecajiem kadriem". Par Valdi Dombrovski, Sandru Kalnieti un citiem, kam ir jau pieredze EP. Domāju, „Jaunā Vienotība" divas vietas iegūs, tāpat EP ievēlēs nacionāļus, kā arī Ušakovu no „Saskaņas", Ijabu no „Attīstībai/ Par!", bet Ždanoku, cerams, neievēlēs.
Madoniete Dzintra: – Savu izvēli es nemainu. Balsoju par latviešu cilvēkiem, kas te ir auguši un skolojušies. Neviens jau svešais mūsu zemi nenāks kopt. Piemēram, es ļoti augstu vērtēju Robertu Zīli. Ievēlētajiem deputātiem novēlu vairāk iestāties par Latvijas interesēm, lai Latvija zeltu un plauktu. Latvija ir lauksaimniecības zeme, un par to, lai tā netiktu iznīcināta, ļoti vajadzētu iestāties.
Madonietis Dainis: – Izdarīt izvēli nebija grūti. Izmantoju iespēju gan svītrot, gan ievilkt krustiņus. Domāju, EP tiks ievēlēti pārstāvji no četrām vai piecām partijām, bet ne vairāk. Nākamajiem deputātiem novēlu tomēr aktīvāk iestāties par Latvijas interesēm.
Madoniete Emma: – Par ko balsošu, zināju jau nākot uz iecirkni. Jaunievēlētajiem deputātiem novēlu tomēr vairāk iestāties par Latvijas cilvēkiem, kā arī par to, lai uzlabotu dzīvi mums, pensionāriem.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA
28.05.2019.