Vakar notika pirmā tā sauktās „Oligarhu lietas" parlamentārās izmeklēšanas komisijas sēde, kurā bija plānots iekļaut arī jautājumu par komisijas vadītājas Ingunas Sudrabas atcelšanu no amata. Tomēr darba kārtībā to neiekļāva. – Vai, jūsuprāt, Inguna Sudraba ir piemērota kandidatūra šim amatam? – vakar vaicājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Antonija no Barkavas: – Manuprāt, Sudraba nav lojāla Latvijas valstij. Arī šajās sarunās viņa tika pieminēta kā Maskavas atbalstīta prezidente. Tas ir jocīgi, ka Valsts prezidents, kas sākumā gan tā kā iebilda pret Sudrabas kandidatūru, tagad stāv malā.
Mihails no Limbažiem: – Es piekrītu prezidenta sākotnējam viedoklim, kad viņš izteica šaubas par Sudrabas kandidatūru. Jo, ja viņa tomēr ir minēta šajās sarunās un pēc tam var pateikt, ka viņu it kā ir gribēts kompromitēt, tad jau sanāk, ka iepriekš ir bijis zināms, ka sarunas noklausās.
Andrejs no Murmastienes: – Ar izmeklēšanu ir jānodarbojas attiecīgajām iestādēm, nevis parlamentā jāveido visādas komisijas. Tā ir lieka laika un līdzekļu izšķiešana, bet pret Sudrabu man iebildumu nav.
Edvīns no Mārcienas: – Šaubos, vai viņai vajadzētu palikt šajā amatā. Bet tā jau grūti pateikt – kā ir teikts: lai met akmeni pirmais, kurš nav vainīgs pats. Es šos procesus tik labi nepārzinu.
Viedokļus uzklausīja
BAIBA MIGLONE
09.08.2017.