– Kādas ir jūsu domas par iespējamo balsu pirkšanu 12. Saeimas vēlēšanās un svētdien televīzijā izskanējušo informāciju par „ekskursantu grupu" no Madonas, kas vēlēšanu dienā ar autobusu ieradusies Balvos, un kā rīkotos jūs, saņemot līdzīgu piedāvājumu? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Madonietis Andris: – Es to negribu komentēt, un mani tas arī neinteresē. Es vēlēšanās piedalījos, bet nevaru pat iedomāties, ka šādu piedāvājumu varētu pieņemt. Katrā ziņā es tik zemu neesmu kritis un tādā veidā Latviju nepārdodu. Arī tas, vai šajā situācijā nolikt vai nenolikt 12. Saeimas deputāta mandātu, lai paliek uz Dzintara Zaķa sirdsapziņas.
Madoniete Aira: – Man tas nav pārsteigums, ir gadījies par to dzirdēt, bet pati ar šādiem piedāvājumiem neesmu saskārusies. Es tādā afērā neielaistos un nepārdotos. Katram no mums ir savas domas, savi politiskie līderi, kuriem uzticamies un par kuriem balsojam vēlēšanās. Manuprāt, Zaķim deputāta pilnvaras būtu jānoliek ar joni. Ir jāuzņemas politiskā atbildība, ņemot vērā lielo skandālu un negatīvās emocijas ap viņu, negaidot, kā beigsies izmeklēšana. Aiziet būtu viņa pienākums.
Barkavietis Jānis: – Es, protams, nepārdotos. Grūti arī pateikt, vai kaut kas tāds Latvijā varētu atkārtoties arī nākotnē. Daudz būs atkarīgs no tā, kā beigsies izmeklēšana. Kamēr Drošības policija to nav pabeigusi, nevienu mēs nevaram nosodīt.
Madonietis Herberts: – Mani tas nepārsteidz, kaut kā jau cilvēkam ir jātiek Saeimā pie tā „lielā katla". Un ne jau Zaķis ir vienīgais, kas to tik ļoti grib. Arī „Rudā Solvita", tāpat Ilze Viņķele, kas visu zina, visu māk un tagad ir gatava uzņemties pat Veselības ministrijas vadīšanu, kaut gan pēc viņas izteikumiem labklājības ministres amatā attiecībā uz pensionāriem Viņķeli nekādā gadījumā nevar laist valdībai tuvumā. Pensionāri to nekad neaizmirsīs…
Madoniete Gunta: – Mani tas nepārsteidz, politika jau ir diezgan netīra. Mani gan uzpirkt nevarētu, man ir sava pārliecība un lēmumu, par ko balsot, pieņemu pati. Dzintaram Zaķim no deputāta mandāta vajadzētu atteikties tikai tad, ja tiks pierādīta viņa vaina. Es uzskatu, ka neviens cilvēks nav vainīgs, kamēr viņa vaina nav pierādīta. Mūsdienās daudzi cilvēki tiek nepatiesi apvainoti vēl pirms tiesas sprieduma.
Aptauju veica ŽEŅA KOZLOVA