Jau vairākus gadus Valsts asinsdonoru centra darbinieki organizē izbraukuma dienu Madonā. Madonas pilsētas sporta centrā vakar, 22. oktobrī, ikvienam brīvprātīgajam ziedotājam bija iespēja atbalstīt donoru dienu un ziedot asinis. – Cik bieži izmantojat iespēju ziedot asinis? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Madonietis Andrejs: – Šogad asinis nododu jau trešo reizi. Mēģinu izmantot katru iespēju. Galvenais pamudinājums, kāpēc izvēlos atbalstīt donoru dienu, ir iespēja palīdzēt cilvēkiem. Es izmantoju izdevību un ziedoju asinis kādam konkrētam cilvēkam. Manuprāt, šī ir lieliska iespēja, kad, nosaucot personu, es asinis ziedoju tieši šim cilvēkam.
Jānis no Madonas: – Asinis cenšos nodot katru reizi, kad Madonā tiek organizēta donoru diena. Iepriekšējā reizē devos uz Cesvaini, jo pašam nebija iespējams ierasties Madonā.
Linda no Kalsnavas: – Asinis nododu jau desmito reizi, bet šogad – pirmo. Iepriekš atbalstīju donoru dienu Kalsnavā, jo bija tuvāk mājām. Nododot asinis, ir iespējams uzzināt savu veselības stāvokli, kā arī tā ir lieliska iespēja palīdzēt citiem cilvēkiem.
Madoniete Agnese: – Šogad asinis nododu pirmo reizi, jo donoru diena ir iekritusi brīvdienā. Ziedot asinis mani pamudina apziņa, ka tas ir kādam ļoti vajadzīgs. Pēc asins nodošanas arī pašai uzlabojas labsajūta.
Viedokļus uzklausīja
AGRITA NUSBAUMA-KOVAĻEVSKA
23.10.2019.