Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Aptauja: iespēja vakcinēties pret gripu

Redakcija

Autors • 05.11.2014.

Burtu lielums

Tuvojoties ziemai, mediķi aicina vakcinēties pret gripu, ņemot vērā, ka saslimšanas gadījumā tā var izraisīt nopietnas komplikācijas, tādas kā bronhīts, pneimonija un citas. – Vai jūs izmantojat iespēju vakcinēties pret gripu, un kāda vispār ir jūsu attieksme pret vakcinēšanos? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Madoniete Inese ar Ronaldu: – Es vispār esmu pret vakcinēšanos vai, precīzāk sakot, jo mazāk potējies, jo labāk. Pilnībā bez tās gan nevar iztikt, it īpaši, ja ir bērni. Arī mazais Rolands ir saņēmis tikai obligātās potes, bet no tām, ko piedāvā papildus, atsakāmies. Es pati ļoti maz slimoju. Kādreiz man bija ļoti labi dakteri, turklāt es nodarbojos ar sportu, daudz uzturos svaigā gaisā, ēdu veselīgu pārtiku. Imūnsistēmu gan sev, gan mazajam cenšos stiprināt ar dabiskiem līdzekļiem.

Skaidrīte no Jaunkalsnavas: – Slimoju reti un pret gripu nekad neesmu vakcinējusies. Mana veselības recepte ir medus, ķiploki, uzturēšanās svaigā gaisā. Manuprāt, imūnsistēmu labāk ir stiprināt ar dabiskiem līdzekļiem, bet tie, kuri bieži saaukstējas un slimo, varbūt var arī vakcinēties.

Arnis no Kalsnavas pagasta: – Es neslimoju un pret gripu nepotējos. Sports, fizisks darbs, uzturēšanās svaigā gaisā un, protams, daudz jālieto dabiskie līdzekļi un vitamīni, kas pieejami mūsu klimatiskajā zonā, – ķiploki, sīpoli, medus. Potēties ir pats pēdējais, ko darīt.

Spodris no Vestienas: – Mēs dzīvojam laukos un izmantojam iespēju vakcinēties. Domāju, ka tas palīdz izvairīties no saslimšanām. Protams, izmantojam arī tautiskas metodes – ēdam ķiplokmaizi, medu, dzērvenes, ābolus, tāpat daudz uzturamies svaigā gaisā, laukos jau darba pietiek.

Madoniete Emma: – Es nepotējos, nekur daudz nestaigāju un lietoju tautas līdzekļus. Patlaban tās ir cidonijas, tāpat dzērvenes samaļu ar cukuru, un tas ir gan garšīgi, gan veselīgi. Arī tējas dzeru, lietoju medu, bet ne tik ļoti, un vakaros – arī vēl pa kādam sīpolam vai ķiplokam.

Aptauju veica ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px