Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Aptauja: iespēja šķirot atkritumus

Redakcija

Autors • 10.01.2017.

Burtu lielums

Kādi ir jūsu novērojumi – vai iedzīvotāji izmanto iespēju šķirot atkritumus, un vai paši arī tos šķirojat? – jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Madoniete Veronika: – Kā nu kurš, bet, protams, iespēja šķirot atkritumus būtu jāizmanto visiem. Lasīju, ka tiek paaugstināts dabas resursu nodoklis nešķirotajiem atkritumiem, līdz ar to – jo vairāk šķirosim, jo mazāk maksāsim.

Madonietis Gunārs: – Ja to darītu visi, tad SA konteiners piepildītos daudz lēnāk. Es pats šķiroju, bet daudzi, it īpaši pēc svētkiem, atnes pilnus maisus ar tukšajām šampanieša pudelēm. Grūti pateikt, kāpēc tās nemet dalīto atkritumu konteinerā. Varbūt domā, ka tas maksu neietekmē, bet pudeles taču palielina gan tilpumu, gan svaru, un arī par to ir jāmaksā.

Madoniete Svetlana: – Kā esmu novērojusi, cilvēki vismaz Saules ielā, kur dzīvoju, cenšas tos šķirot, un daļai šķiroto atkritumu ir pat vairāk, līdz ar to SA konteineri piepildās lēnāk un mazāk ir jāmaksā. Arī es tos šķiroju. Citādi nemaz nevar, jo tas ir mūsu pašu interesēs.

Madonietis Aleksandrs: – Mums katram ir atslēga, ar ko atslēgt SA konteineru, un turpat laukumā ir arī dalīto atkritumu konteineri. Attieksme ir dažāda. Pagaidām vēl ne visi izmanto šo iespēju, bet es pats tos šķiroju.

Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA

11.01.2017.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px